comScore

Bursaspor Bursaspor

TFF'den bir cinlik daha!

12 Şubat 2015, Perşembe 15:45
TFF'den bir cinlik daha!

Ziraat Türkiye Kupası finali 3 Haziran'da oynanacak. Bu tarih aynı zamanda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın dileğinin gerçekleşmesi anlamına geliyor.

FutbolArena Detay - Ziraat Türkiye Kupası Finali bu yıl 3 Haziran'da oynanacak. Finalin yeriyse 12 Ağustos'ta TFF tarafından açıklandı. Final, henüz inşaatı devam eden Bursa Timsah Arena'da oynanacak. Timsah Arena bu maçla birlikte resmen açılacak.
 
Futbolcuların ilk kez zemin üstünde olacağı Timsah Arena'nın bu yıl finale ev sahipliği yapacak olmasına TFF 12 Ağustos'ta karar verdi. 
 
Peki henüz inşaatı devam ederken TFF bu maçı niye Bursa'da oynatma kararı aldı? Karar siyasi mi? Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın geçtiğimiz ay yaptığı açıklama düşünüldüğünde bu kararın TFF'nin iradesiyle alıp almadığı merak konusu oldu.
 
ARINÇ NE DEMİŞTİ?
 
Bursa'da 10 Ocak'ta konuşan Bülent Arınç, “Belediye Başkanı Recep Altepe tarih verdi, 'Haziranda açacağız' dedi. 7 Haziran'da seçim var. Siyasi yasaklar başlar. Siyasi yasaklar başlarsa bunun açılışını yapamayız. Sen de yapamazsın, ben de yapamam. O zaman Allah kısmet ederse en geç 20 Mayıs'ta, gayret et, dört nala çalışsınlar gece gündüz, bu stadı açalım.”

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.