comScore

TFF'den kulüplere transfer yasağı darbesi!

17 Şubat 2015, Salı 02:02
TFF'den kulüplere transfer yasağı darbesi!

Türkiye Futbol Federasyonu, 'Yerli Kuralı' ile ilgili merak edilen detayları resmi sitesinden açıklarken "transfer yasağı" bölümünde yer alan hükümlerin ağırlığı dikkat çekti.

FutbolArena Detay - Yeni sezondan itibaren 14 yabancı futbolcuya onay veren Türkiye Futbol Federasyonu, kuralları resmi internet sitesinden açıkladı.

Daha önce kulüplerin hangi halerde transfer yapamayacağını belirten TFF yetkilileri, bu konunun detaylarını da resmi internet sitesinde geniş bir şekilde duyurdu.
NEREDEYSE ŞARTLARA UYAN KULÜP YOK

TFF'nin açıkladığı “Transfer Yasağı” bölümünde yer alan maddelere bakıldığında neredeyse yeni sezonda transfer yapabilecek kulüp görünmüyor.  Peki bu sorunu kulüpler nasıl aşacak?

Önce TFF'nin açıkladığı  o detaylara bakalım:

TFF'den yapılan açıklamada “Kulüplerin; TFF Yönetim Kurulu, diğer Kurullar ve mahkemelerce, FIFA ve UEFA Yargı Kurulları ve CAS tarafından verilen kararlar da dahil olmak üzere TFF'ye, kulüplere, futbolculara, teknik adamlara, sağlık personeline, lisanslı futbolcu temsilcilerine, lisanslı müsabaka organizatörlerine, kulüp çalışanlarına, Vergi Dairelerine, Sosyal Güvenlik Kurumu'na kesinleşmiş borçlarının bulunması halinde”  transfere onay vermeyeceğini duyurdu.

TFF YOLUNU DA GÖSTERDİ

TFF'nin açıkladığı bu şartnameye Türkiye'de uyan kulüp sayısı 2 ya da 3.
Peki bu durumda kulüpler ne yapacak? İşte TFF'nin açıkladığı detayların arasında kilit bir ifade transferin önünü açıyor.  TFF,  “kulüpler ödeyemez ama borçların yapılandırıldığını belgelerse” (örneğin futbolculardan alacağım yoktur imzalı yazı) transfere onay vereceğini belirtiyor.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.