comScore

TFF'nin yeni başkanı kim olacak? Şenol Güneş ne zaman ayrılacak?

28 Şubat 2019, Perşembe 17:42
TFF'nin yeni başkanı kim olacak? Şenol Güneş ne zaman ayrılacak?

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in istifasının ardından yeni başkan merak konusu oldu. Aynı zamanda Şenol Güneş'in milli takımla anlaşması çeşitli tartışmaları ortaya çıkardı. FutbolArena'dan Çağdaş Sevinç yaşanan olayları yorumladı.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, İddaa ihalesinin Demirören Holding bünyesine alınması nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Peki TFF'nin yeni başkanı kim olacak?  Milli takıma anlaşan Şenol Güneş, 1 Haziran'dan önce Beşiktaş'tan ayrılır mı? FutbolArena'dan Çağdaş Sevinç, TFF'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
 

TFF Başkanı kim oldu?


Çağdaş Sevinç açıklamalarında "Yıldırım Demirören'in istifası sürpriz bir olay değildi. Hatta biz FutbolArena'dan 15 gün önce Yıldırım Demirören'in İddaa ihalesinin neticelenmesinin ardından görevi bırakacağını duyurmuştuk. Bunu yakın çevresiyle daha önce paylaşmıştı. Nitekim bugün İddaa'yı oynatma ihalesini Demirören'in kazanmasının ardından başkan yönetim kurulunu topladı ve kamuoyu ile paylaştı. Bizim açımızdan sürpriz bir gelişme değildi. Zaten bu karar alınmıştı. Hem etik olarak uygun değildi, hem de UEFA'nın ve FIFA'nın talimatları doğrultusunda böyle bir duruma hoş bakılmayacağı biliniyordu. FIFA Başkanı Infantino da geçtiğimiz günlerde İstanbul'a geldiğinde dolaylı yoldan bunu ima eden sözler kullanmıştı." dedi.

FUTBOLARENA DEMİRÖREN'İN İSTİFASINI 13 ŞUBAT'TA DUYURMUŞTU

 

TFF başkanı adayları


Çağdaş Sevinç sözlerinin devamında, "Şimdi Haziran ayına kadar Hüsnü Güreli görevde olacak. İki aday öne çıkıyor şimdilik. Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir'in ismi kulislerde konuşuluyor. Haziran ayındaki seçimlerde bu iki isim birden aday olur mu ya da biri tek aday olarak mı girer veya başka adaylar çıkar mı, bunu göreceğiz. Şu anda bu iki isim konuşuluyor." ifadelerini kullandı.
 

Şenol Güneş sezon sonundan önce Beşiktaş'tan ayrılır mı?


TFF, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in 1 Haziran'da milli takımın başına geçeceğini açıkladı. Çağdaş Sevinç, "Şenol Güneş, 1 Haziran'dan önce Beşiktaş'tan ayrılır mı?" konusunu yorumlarken, "Şenol Güneş 1 Haziran'da resmen göreve başlayacak. Peki öncesinde gider mi? Bu açıkçası Fikret Orman ile Şenol Güneş arasındaki görüşmelere bağlı. Fikret Orman, Şenol Güneş'i kovan başkan olmak istemiyor. Aslında Şenol Güneş'e karşı kendi yönetiminden ciddi bir muhalefet var. Belli isimler uzun süredir Şenol Güneş'i takımın başında istemiyor ama bunu şu ana kadar Fikret Orman'a kabul ettiremediler. Şenol Güneş'in de milli takımda çalışmak istediği biliniyordu. Anlaşmayı yaptığını da uzun zamandır biliyorduk. Sözleşmesini tamamlayıp öyle gitmek istiyor. Şenol Güneş'in para odaklı düşündüğünü zannetmiyorum. Zaten alacakları hukuki garanti altında. O biraz daha Beşiktaş taraftarına verdiği sözü tutmak niyetinde. Ben kovulmadan bu kulüpten gitmem demişti. Kovulmayı bekliyor diyebiliriz ama bunun haricindeki durumu ben pek olası görmüyorum." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"