comScore

TFF'nin bu maddeden haberi yok mu?

10 Şubat 2014, Pazartesi 01:08

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören "futbolu güzelleştirmek" için skandala imza atmak üzere. Nedeniyse kırmızı kart.

FutbolArena Özel | Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören geçtiğimiz hafta "futbolu güzelleştirme" adına yeni projeler hayata geçireceklerini açıkladı. Bu "güzelleştirme" projesine göre sarı kart ve kırmızı kart ceza uygulamalarında değişikliğe gidilecek. Yeni kırmızı kart uygulamasının özetiyse cezalar tercihe göre çekilecek. 
 
TFF Başkanı Demirören bunu söyledi ama TFF'nin Eski Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Yunus Egemenoğlu, Demirören'in kırmızı kart uygulamalarından ve kurallarından haberi olmadığını söylüyor... Egemenoğlu'na göre sarı kart uygulamalarında ülke federasyonları kendilerine göre düzenleme yapabilir ama kırmızı kart gören oyuncunun cezası için hiç bir tercih hakkı verilemez. 
 
Demirören, "Özellikle derbi maçlarından önce en çok tartışılan konulardan biri oyuncuların gördükleri kırmızı kartlar. Kırmızı kart görürse derbi maçta oynayacak, oynamayacak tartışması başta hakem olmak üzere herkesi baskı altına alıyor. Buna karşı önerimiz, kırmızı kart gören oyuncuya ya da kulübüne bir seçenek sunmak. Ve önünde 2 maç var. Oynamamak için birini seç demek. Önerimiz bu" demişti. 
 
DEMİRÖREN'İN İCADI; TÜKİYE CEZA ALIR

TFF'nin eski Yöneticisi Avukat Yunus Egemenoğlu ise sarı kartta her ülkenin kendine göre ceza sisteminde değişikliğe gidebilmesine UEFA'nın izin verdiğini ancak kırmızı kart cezaları konusundaysa bunun mümkün olmadığını söyledi.
 
Egemenoğlu, "TFF kırmızı kartın ceza uygulamalarında tercih şansı verecekmiş. Bu bir icat. UEFA'nın 18. maddesinin 4. bendine göre bu mümkün değil. Kırmızı kartın ceza uygulamalarında değişiklik yapılamaz. Bu ülkenin ceza almasına, turnuvalardan men edilmesine kadar gidebilir" dedi.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.