comScore

TFF'den yeni karar! Disiplin talimatları değişti

24 Ekim 2019, Perşembe 20:14
TFF'den yeni karar! Disiplin talimatları değişti

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Futbol Disiplin Talimatı'nın  93 ve 97. Maddelerinde değişiklik yapıldığı duyuruldu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu, Disiplin Kurulu talimatlarında bazı değişikliklere gitti ve resmi internet sitesinden açıklamada bulundu. 

TFF Yönetim Kurulu'nun 23.10.2019 tarih ve 14 Sayılı toplantısında alınan kararla Futbol Disiplin Talimatı'nın  93 ve 97. Maddelerinde değişiklik yapıldı.

Futbol Disiplin Talimatı'nın 93. Maddesinde yapılan değişiklik ile bir sezonda aynı kategorideki müsabakalarda üst üste ya da aralıklı olarak toplam 4 (dört) sarı kart gören teknik adam, görevli veya kulüp yöneticilerinin kulübün aynı kategorideki bir sonraki resmi müsabakasında müsabaka isim listesine yazılamayacakları, soyunma odası ve yedek kulübesine giremeyerek cezalı duruma düşecekleri hüküm altına alındı.

"HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ALANLAR"

Talimatın 97/3 maddesinde yapılan değişiklik ile, hak mahrumiyeti cezası olan kulüp başkanlarına getirilen, hak mahrumiyeti cezasının "kulübünün resmi müsabakalarında, protokol tribünü hariç stadyumlara girmelerine engel olmaz" istisnası kaldırılarak, kulüp başkanlarının aldıkları hak mahrumiyeti cezasının, kulübün Play-Off Finali, Türkiye Kupası Finali, Süper Kupa müsabakası veya kupa seremonisinin gerçekleştirileceği bir müsabakanın oynandığı güne denk gelmesi halinde müsabaka günü infaz edilmeyeceği hüküm altına alındı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"