comScore

Sivasspor Sivasspor

TFF'den Sivassporlu taraftar için açıklama

20 Ocak 2017, Cuma 19:50
TFF'den Sivassporlu taraftar için açıklama

TFF, kartı bloke edilen duyma ve konuşma engelli taraftarla ilgili işlem yapılacağını açıkladı.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekibi Sivasspor'un, Adana Demirspor maçı sonrasında TFF, ev sahibi takıma çirkin ve kötü tezahürat dolayısıyla ceza vermiş ve bu tezahuratların yapıldığı bloklardaki seyircilerin, kartları bloke edilmişti.

Ceza verilen blokta maçlarını izleyen, duyma ve konuşma engelli bir taraftar ise bu kurunun yanında, yaşı da yakan ceza yüzünden mağdur edildi.


TFF'den engelli taraftarla ilgili açıklama


TFF'den yapılan açıklamada engelli taraftarın mağduriyetinin giderileceği açıklandı ve şu ifadelere yer verildi.
"Basın organlarında bugün yer alan, işitme engelli  bir vatandaşımızın e- bilet kartının, çirkin ve kötü tezahürat gerekçesi ile bloke edildiğine dair haberin ardından Federasyonumuz tarafından bu tür mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma başlatılmıştır.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), TFF 1. Lig'de 24.12.2016 tarihinde oynanan Sivasspor-Adana Demirspor karşılaşmasında, çirkin ve kötü tezahüratın yapıldığı bloklardaki seyircilerin, elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle Sivasspor'un ev sahibi olduğu bir sonraki müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar vermiştir.

Müsabakaya giren ve engelli tribününde oturmayan taraftarların engelli olup olmadıklarının önceden bilinmesi mümkün değildir.

Söz konuş engelli vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi adına Federasyonumuz, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile bu konuda bir görüşme yapmış ve kendisinin karşılaşmayı Protokol Tribünü'nde izlemesi yönünde fikir birliğine varmıştır.

Sistemden kaynaklanan bu gibi sorunların ve mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması için Hukuk Müşavirliğimiz tarafından detaylı bir çalışma başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)