comScore

TFF'den FutbolArena'ya Mircea Lucescu açıklaması

14 Kasım 2017, Salı 20:35
TFF'den FutbolArena'ya Mircea Lucescu açıklaması

Milli Takımda Mircea Lucescu görevinden ayrılacak mı? TFF ile Lucescu görüştü mü? Merak edilen sorular haberimizde...

FutbolArena Özel - Milli Takımın aldığı başarısız sonuçlar ve yabancı kuralı hakkındaki söylemleriyle tepki çeken Mircea Lucescu'nun görevine devam edeceğine yönelik söylentiler ortaya atılmış, TFF ile Mircea Lucescu'nun görüşüp yola devam kararı verdikleri bir haber ajansının iddiası olarak gündeme düşmüştü. Konunun aslına ise yine FutbolArena ulaştı!


Mircea Lucescu istifa edecek mi?


Milli Takımın, Arnavutluk'a 3-2 mağlup olmasının ardından Lucescu eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Bugün TFF'nin Lucescu'nun durumu ile alakalı toplantı yaptığı ve 'devam' kararı aldığı iddia edilmişti.
TFF Yöneticileri, bu konuda FutbolArena'ya açıklamada bulunarak "Lucescu ile alakalı bugün herhangi bir görüşmemiz olmadı. Bugün Lucescu ile bir toplantı da yapmadık." dedi.

ALİ DÜRÜST, FUTBOLARENA'YI DOĞRULADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'yla yolları ayırmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Alınan sonuçların kendilerini de üzdüğünü ancak hazırlık maçlarının genç oyuncuların durumunu görmek için fırsat olduğunu vurgulayan Dürüst, Lucescu'nun tazminatı konularının basına yansımasına değinerek, "Lucescu'nun sözleşmesinde tazminat maddesi bulunmuyor ama zaten yolları ayırmak gibi bir düşüncede de değiliz." diye konuştu.
TFF yetkilileri ile Lucescu'nun dün bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığı iddialarını yalanlayan Dürüst, "Böyle bir görüşme olmadı. Lucescu'nun çalışma ofisi zaten Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde. Kendisi orada kalıyor. Sürekli orada." değerlendirmesinde bulundu

U21 MAÇINI İZLEDİ

Lucescu bugün, Türkiye'nin Belçika ile oynadığı U21 milli maçını izledi.
TFF yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada "Lucescu'nun Riva'da olduğu yazılmış. Kendisi zaten geldiği günden bu yana Riva'da. Kendisine daire tutulmadı. Hep Riva'da kalıyor" şeklinde konuştu.

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.