comScore

Beşiktaş Beşiktaş

TFF'den Fikret Orman'a "Süt Kupası" yanıtı

07 Şubat 2017, Salı 14:25
TFF'den Fikret Orman'a

TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, Fikret Orman'ın "Süt Kupası" sözlerine yanıt verdi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Fenerbahçe'ye 1-0 yenildikleri maç sonrası açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Neticede süt kupası. Biz lig ve Avrupa'yı hedefliyoruz" şeklinde konuşmuştu. TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, Orman'ın bu sözlerine yanıt verdi.
 

Servet Yardımcı'dan Fikret Orman'a "Süt Kupası" göndermesi


Çeyrek ve yarı final kura çekiminde konuşan Servet Yardımcı, "Türkiye Kupası 55 yıllık geçmişe sahip köklü bir organizasyon. Tüm Türkiye'yi kucaklama misyonuyla hareket eden organizasyonun marka değerini düşürecek söylemlerden kaçınmalıyız. Başında Türkiye yazan bu kupanın manevi değerini sahiplenmeliyiz. TFF olarak bu kupanın marka değerini artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kupanın farkındalığını artırmak için çalışıyoruz. Son 16 turu maçlarını hafta sonu oynatarak ne kadar önem verdiğimizi gösterdik." ifadelerini kullandı.

''DERBİDE HATAMIZ VARSA ÖZÜR DİLERİZ''
Öte yandan Fikret Orman, Vodafone ile yenilenen sponsorluk anlaşmasında derbiyle ilgili sözlerine açıklık getirerek şunları söyledi:

''Fenerbahçe maçı çok uzadı. Ezeli rakibimizle çok maç yaptık ve yapacağız da. Futbol konuşmamız lazım. Biz büyük bir kulübüz, efendiyiz. Bizim olacağımız yerler işte böyle büyük firmalarla anlaşma yapılan yerler. Derbiyle ilgili yaptımız ne hata varsa herkesten özür diliyorum. Futbol herkese mutluluk vermeli. Bunun için uğraşmalıyız. Bizim açımızdan maç. Pazar gününde kalmıştır. Bende de hatalar var. Polemik yaratacak konulara girmemeliydim. Üzgünüm. Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorum. Türkiye Kupası'nda tur atladılar. Biz lig ve UEFA Kupası'na odaklandık."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)