comScore

TFF'den devrim gibi karar! U21 Ligi kaldırılıyor

03 Ağustos 2018, Cuma 20:58
TFF'den devrim gibi karar! U21 Ligi kaldırılıyor

TFF, U21 Ligi'nin kaldırılacağını açıkladı. Bu kararın gelecek dönemde Türk futbolunda belirleyici bir rol oynaması bekleniyor.

FutbolArena - TFF, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile U21 Ligi'nin kaldırılacağını duyurdu. Yerine ne konacağına ise henüz karar verilmiş değil.


TFF, U21 Ligi kaldırılacak mı?

 

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle...

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 1 Ağustos 2018 Çarşamba günü yaptığı toplantıda, U21 Liglerinin 2018-2019 sezonunda son defa organize edilmesine karar verdi.

Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinin 21 yaş altı futbolcularının forma giyebildiği U21 Ligleri ile ilgili TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas'ın raporunu değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, 2019-2020 futbol sezonundan itibaren bu ligin düzenlenmemesini kararlaştırdı. 
 
Uzun yıllar değişik isimlerle ve statülerle düzenlenen U21 liglerinin Milli Takımlara ve Kulüp A Takımlarına arzu edilen katkıyı sağlayamadığı; dünya futbolunda genç oyuncu kriterlerinin daha alt yaşlara inmesi gerçeği de göz önünde bulundurularak alınan karar sonrasında kulüpler U21 kadroları ile ilgili planlamalarını 1 yıl içerisinde yapabilecek.

Yenilenen statüsü ile sportif rekabeti ve altyapıya yatırımı teşvik eden U17 ve U19 Gelişim Ligleri'nin elit sporcu gelişimine daha fazla katkıda bulunacağı konusunda kulüplerimizin altyapı direktörleri ve sorumlularıyla yapılan toplantılar sonucunda fikir birliğine varılmıştır."

Türk futboluyla ilgili tüm gelişmeleri Türk Futbolu Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"