comScore

Beşiktaş Beşiktaş

TFF'den Beşiktaş'a kötü haber

19 Eylül 2016, Pazartesi 12:17
TFF'den Beşiktaş'a kötü haber

Beşiktaş yönetimi Şampiyonlar Ligi ve Spor Toto Süper Lig'de sıkışan maç fikstürü nedeniyle TFF'ye başvuruda bulundu fakat olumsuz cevap aldı. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş kulübü Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray derbisinden sonra oynayacakları Rizespor maçının Pazar gününe alınması için TFF'ye başvurdu. 

BEŞİKTAŞ'TAN TFF'YE BAŞVURU
Beşiktaş yönetimi Şampiyonlar Ligi ve Spor Toto Süper Lig'deki zorlu maç periyodunda sıkışan fikstür nedeniyle TFF'ye başvuruda bulundu. 

Spor Toto Süper Lig'de 24 Eylül Cumartesi günü Vodafone Arena'da Galatasaray ile karşılaşacak olan Beşiktaş, 28 Eylül Çarşamba günü ise Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev'i konuk edecek. Dinamo Kiev maçının Çarşamba günü oynanacak olması nedeniyle Beşiktaş yönetimi bir sonraki Rizespor karşılaşmasının 1 Ekim Cumartesi yerine 2 Ekim Pazar günü oynamak istiyor ve fikstürün değişmesi adına TFF'ye başvuruda bulundu. 

TFF'DEN KÖTÜ HABER

FutbolArena'nın ulaştığı TFF yetkilileri ise Beşiktaş'ın, 1 Ekim'deki Rizespor maçının 2 Ekim'e alınması yönündeki başvurunun kabul edilmeyeceğini bildirdi.

TFF'nin Beşiktaş kulübüne başvuruyla alakalı gönderdiği belgeye FutbolArena ulaştı:

15 Eylül 2016 tarhili yazınız tarafımıza ulaşmış olup ilgili birimlerimiz tarafından detaylı bir şekilde incelenmiştir. 

Bildiğiniz üzere Spor Toto Süper Lig'de ilk devrenin programı bir bütün olarak açıklanmıştır ve bu program yapılırken, her sezon olduğu gibi öncelikle Avrupa'da müsabaka yapan kulüplerimiz, ardından diğer kulüplerimizin maçları programlanmıştır. Müsabakaların oynandığı günlerde denge, müsabaka saatlerinin tüm kulüpler için eşit dağılımı ve yayıncı kurul ile ortak olarak belirlenen temel prensipler, müsabaka programı yapılrken belirleyici faktörler olmaktadır. Bunun yanı sıra FIFA'nın milli müsabakalara futbolcu göndermesiyle ilgili ana statü maddeleri ligimizde bazı günler müsabaka oynatılmasına engel olmaktadır. 

Spor Toto Süper Lig müsabaka programı hazırlanırken, sizlerin de görebileceği üzere Avrupa'da mücadele eden tüm kulüplerin dinlenme sürelerinin yanı sıra eşitlik prensipleri de gözetilmiş olup hassas bir denge sağlanmıştır. 

Müsabaka programına bir bütün olarak bakıldığında kulübünüze sağlanan dinlenme sürelerinin ve müsabaka programında belirlenen yerlerin sporcu sağlığı açısından makul ve FIFA ile UEFA tarafından uygulanan süreler olduğu görülecektir. A Milli takımımız benzer bir müsabaka yoğunluğunda 6 ve 9 Ekim tarihlerinde önce Konya'da Ukrayna ile, ardından 9 Ekim'de deplasmanda İzlanda ile karşılaşacaktır ve seyahat hariç 48 saat FIFA ve UEFA tarafından verilen dinlenme süreleridir. 

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında talebinizin karşılanmayacağını bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla, 

Besim Yalçın
Maç Planlama Müdürü


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.