comScore

Beşiktaş Beşiktaş

TFF'den Beşiktaş kararı! PFDK'ya sevk edildi...

01 Mart 2017, Çarşamba 17:50
TFF'den Beşiktaş kararı! PFDK'ya sevk edildi...

Beşiktaş ve Sancaktepe Belediyespor, PFDK'ya sevk edildi.

FutbolArena - TFF, hazırlık maçı düzenleyen Beşiktaş ile Sancaktepe Belediyespor'u talimatlara aykırı hareketler gerçeksiyle PFDK'ya sevk etti.

Beşiktaş, Salı günü de Galatasaray derbisinde yaşanan olaylar nedeniyle yine PFDK'ta sevk edilmişti.
 

Beşiktaş neden PFDK'ya sevk edildi?


TFF'nin resmi siteden yaptığı açıklama:


1- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 28.02.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-SANCAKTEPE BELEDİYE SPOR Özel müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi, Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatı'nın 4. ve 5. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 3., 4. ve 7. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

 

2- SANCAKTEPE BELEDİYE SPOR Kulübü'nün 28.02.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-SANCAKTEPE BELEDİYE SPOR Özel müsabakasındaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatı'nın 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 

Beşiktaş - Sancaktepe Belediyespor hazırlık maçı kaç kaç bitti?


Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Sancaktepe Belediyespor'u ağırlayan Beşiktaş, derbide oynamayan oyuncularıyla maçı 4-1 kazandı. Siyah beyazlıların golleri Aboubakar, Aras Özbiliz (2), Mustafa Apardı'den gelirken, Sancaktepe Belediyespor'un tek sayısını Nuri Kaya penaltıdan attı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Kupası'nda mücadele edemeyecek olması nedeniyle diğer oyuncularının maç ritmini kaybetmemesini hedefledi. Derbide oynayan Beşiktaş oyuncuları ise günü sabah antrenmanda uygulanan yenilenme çalışması ile geçirdi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"