comScore

TFF'den Ahmet Çakar açıklaması

16 Mart 2021, Salı 18:22
TFF'den Ahmet Çakar açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar'ın iddiaları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına bulunduklarını açıkladı. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar'ın "Faal bir hakemle konuştum. Bana Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' sözleri hakkında resmi bir açıklama yayınladı. 

TFF, Ahmet Çakar'ın müteakip defalar gündeme getirdiği iddialarla ilgili gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunulduğunu duyurdu. 
RESMİ AÇIKLAMA

Televizyon yorumculuğu yapan eski hakem Ahmet Çakar, faal bir hakemle görüşme yaptığını iddia ederek, bir süredir hakem camiasını töhmet altında bırakan açıklamalarda bulunmaktadır.  Açıklamalarında herhangi bir somut kanıt sunmayan Ahmet Çakar, görüşme yaptığını iddia ettiği hakemin ismini açıklamayacağını defalarca vurgulamıştır.  Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar'ın müteakip defalar gündeme getirdiği iddialarla ilgili gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunmuştur.

AHMET ÇAKAR NE DEMİŞTİ?

"Ben bu hakemin adını vermeyeceğim. Ben o hakemi satmam. Ayrıca burada sorulması gereken soru kim değil, neden olmalı. Yani hakemin isminden ziyade bu durumun nasıl ve ne şekilde olacağı sorulmalıdır. Ayrıca Fenerbahçe kulübüne sesleniyorum. İşinize gelince benim laflarımı argüman olarak kullanıyorsunuz. İşinize gelmeyince yerden yere vuruyorsunuz. Türk futbolunu mu ben mi temizleyeceğim?" Ben bunu ölene kadar kimseye söylemeyeceğim. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"