comScore

TFF yöneticisi: 'Galatasaraylı yönetici bize küfür etti'

03 Ocak 2021, Pazar 00:23
TFF yöneticisi: 'Galatasaraylı yönetici bize küfür etti'

TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, Galatasaray - Antalyaspor maçında Galatasaraylı yönetici Mahmut Recevik'in TFF'ye küfür ettiğini söyledi. 

FutbolArena - Süper Lig 16. haftasında oynanan Galatasaray - Antalyaspor maçıının ardından flaş gelişme!

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, maçın ardından Galatasaray yöneticilerinin küfür ettiğini söyledi. 
Beyaz TV'ye konuşan İsmail Erdem'in açıklamaları şu şekilde: 

"KÜFÜRLE EDİLDİ, STADI TERK ETTİM"

"Hakemin kırmızı kartı sonrasından sonra protokol tribünü sol tarafında hakeme bağırmalar oldu. Bir vatandaş dedi ki, TFF de zor duruma düşüyor. Öyle deyince sol taraftan bir kişi TFF'ye ağza alınmayacak küfürler etti. Bunu kabul edemezdik. Kim o küfür eden dedim? Ben de bağırdım, cevap veren yok. Sonra stadı terk ettim.  TFF'nin kimliğine, tüzel kişiliğine yönelik hakareti kabul edemeyiz. Bunun karşılığı yapılmalıdır. 

"GALATASARAY CAMİASI BÖYLE İNSANLARI İÇİNDE BARINDIRMAMALI"

Tespit edebildiğim kadarıyla Mahmut Recevik. Galatasaray yönetim kurulunda böyle bir şahsiyetin var olması yazıktır. Galatasaray camiası böyle insanları içinde barındırmamalı. TFF'nin kimliğine, tüzel kişiliğine böyle bir hakareti kabul edemeyiz.

"ŞAHSEN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM, TFF OLARAK DA DİSİPLİN TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA GEREKEN YAPILACAK"

Hakemin uygulamasını tartışmayı kamuyounda tartışmayı doğru bulmuyorum. TFF'ye küfür edilince ayağa kalktım, 'Kim o küfür eden? dedim. Cevap yok. Hukuki çerçevede yapmam gerekeni Pazartesi günü hukukçularla görüştükten sonra yapacağız. Ben şahsen şikayetçi olacağım. TFF olarak da disipin talimatları çerçevesinde ne gerekiyorsa o yapılacak. 

MAHMUT RECEVİK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Galatasaray yöneticisi Mahmut Recevik, yaşananlardan sonra açıklama yayınlarak özür diledi. Mahmut Recevik, "Maçın heyecanı ve stresiyle gereksiz gergin anlar yaşadım. TFF yöneticilerinin hiçbirini kesinlikle hedef almadım. İstemeyerek de olsa kırdığım TFF yöneticilerinden şahsım adına özür dilerim." ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama:Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"