comScore

TFF ve Süleyman Soylu'dan saldırı açıklaması: "Yakalandılar"

01 Eylül 2022, Perşembe 23:50
TFF ve Süleyman Soylu'dan saldırı açıklaması:

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Riva'daki merkez binasına yapılan silahlı saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Riva'daki merkez binasına yapılan silahlı saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

"FAİLLER KISA SÜREDE YAKALANMIŞTIR"
TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulu olarak toplantı halinde iken Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerimizdeki yönetim binamıza kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı sonucunda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Güvenlik güçlerimiz başlattıkları operasyonla çok kısa sürede saldırının faillerini yakalamayı başarmıştır. Türk adaletinin de olayın sorumlularına hak ettikleri cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur." ifadeleri kullanıldı.

"Göreve geldiği ilk günden bu yana Türk futbolunun tüm paydaşlarıyla dostluk ve birliktelik içerisinde olması gerektiğini birçok kez dile getirmiş TFF Yönetim Kurulu olarak, bu hain saldırının bizi Türk futbolunu bulunduğu çizgiden daha ileriye taşımak için çalışmaktan alıkoyamayacağını belirtmek isteriz." denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TFF olarak; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, telefonla arayarak üzüntülerini ve desteklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, bizzat Türkiye Futbol Federasyonuna gelerek incelemelerde bulunan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş'a, saldırının ardından Riva'ya gelerek bizi yalnız bırakmayan tüm kulüp başkanlarımız ve devlet yetkililerimiz ile saldırının ardından geçmiş olsun dileklerinde bulunan kulüplerimiz, futbolcularımız, futbol insanlarımız, tüm futbolseverler ve Türk halkına teşekkür ederiz."
 

Süleyman Soylu ve Mehmet Ekşi'den silahlı saldırı açıklamaları


İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'daki merkez binasına yapılan silahlı saldırının zanlılarının kısa sürede yakalandığını belirterek, "C.U. ve O.G. emniyet güçlerimizin dikkatli çalışmaları sonucunda alındı." dedi.

Bakan Süleyman Soylu, Riva'daki TFF merkez binasında yaptığı basın açıklamasında, 11 el atış olduğunu değerlendirdiklerini vurgulayarak, 11 boş kovan bulunduğunu ve 5 merminin binaya isabet ettiğini söyledi.

Soylu, TFF Yönetim Kurulunu Allah'ın muhafaza ettiğini dile getirerek, "Atılan kurşunların isabetlerini de gördüm. Hallerinden sarhoş oldukları belli olmasa çok profesyonel bir atış olarak değerlendirilebilir. Allah korusun hem Sayın Başkan'ın makam koltuğu üzerinden hem de yönetim kurulu toplantısında çok kritik bir hizada yine. Cenab-ı Allah muhafaza etmiş, korumuş." değerlendirmesinde bulundu.

"OLAY TÜM YÖNLERİYLE SORUŞTURULACAK"

Herkese ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten Soylu, şöyle konuştu:

"İstanbul Emniyetimize de teşekkür ediyoruz. Olayla ilgili hemen müdahale ettiler ve sonucu elde ettiler. Olay, tüm yönleriyle soruşturulacak. Tabii arkasında ne vardır, yoktur hepsine bakılacak. Acaba başka bir şey söz konusu mudur, değil midir? Bizim işimiz bu. Kafada bir tek soru kalmayıncaya kadar bu konudaki soruşturmayı derinleştireceğimizi ifade etmek istiyorum. Tekrar geçmiş olsun. Bir şey olmaması bizim için büyük bir mükafat. Allah'a şükürler olsun." "

Bakan Soylu, durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da arz ettiklerini aktararak, "Kendileri, hem Sayın Başkan'a hem futbol camiasına 'geçmiş olsun' dileklerini ilettiler." dedi.

Soylu, bir soru üzerine, herhangi bir yaralanma durumunun söz konusu olmadığını söyledi.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ'DEN FUTBOL CAMİASINA ÇAĞRI

"Sporu dostluk, barış ve kardeşlik olarak görüyoruz"
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de ''geçmiş olsun'' dileklerini sunan tüm yetkililere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Böyle menfur bir saldırıyı (yapanları) hemen yakalamaları da son derece önemli. Özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Ligler başlayalı 4 hafta oldu ama maalesef bir fanatizm daha şimdiden başladı. Buradan bütün futbol kulübü başkanlarımıza, teknik direktörlerimize, seyircilerimize istirham ediyorum; Ne olur her yenilginin altında, her maç kaybında, her beraberlikte hakemleri suçlamayın, federasyonu suçlamayın. Önce insan olduğumuzu hatırlayalım. Eğer hatırlamazsak daha çok böyle şeyler yaşanır. Onun için biz sporu dostluk, barış ve kardeşlik olarak görüyoruz. Bu şekilde davranalım. Bu da herkese bir ders olsun. Herkes bundan kendine bir pay çıkarsın. Hem ben hem bütün yönetim kurulu üyelerimiz son derece üzgünüz. Tam yönetim kurulu toplantısı yaptığımız anda böyle bir olayın olması hepimizi çok derinden üzdü. Allah hiçbir sıkıntı yaratmadan bizi sizin karşınıza çıkardı. Allah'a çok şükür. Ben tekrar başta Sayın Bakanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum." (AA)

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!