comScore

TFF, skandal paylaşımı yapan hakem Süleyman Belli için inceleme başlattı

01 Ocak 2017, Pazar 23:57
TFF, skandal paylaşımı yapan hakem Süleyman Belli için inceleme başlattı

TFF, paylaşımıyla tepki çeken hakemin inceleneceğini ve gerekli görülürse disipine sevk edileceğini açıkladı.

FutbolArena - İstanbul'da yılbaşı günü Reina isimli gece kulübüne düzenlenen silahlı terör saldırısında 39 can kaybı yaşanırken, bir hakemin sosyal medya paylaşımı olay yarattı. 

Hayatını kaybedenler hakkında kahkahalar ile yorumlarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bağlı Kütahya il hakemi Süleyman Belli, kullandığı ifadelerle tepki çekti.
Paylaşımında "Noldu noel babanız hep hediye getirecek değil ya. İçtiğiniz rakı, biralar öbür tarafta şefaatçiniz olur dermişim avcunuzu yalayın" yorumunu yapan Süleyman Belli, tepkilerin ardından paylaşımını sildi.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra TFF resmi site aracılığıyla açıklama yayınlayarak söz konusu hakem hakkında disiplin soruşturması açılacağını ifade etti.

İşte o açıklama:

"Medyada yer alan ve TFF'ye bağlı bir il hakeminin sosyal medya hesabından 1 Ocak 2017 günü yaptığı iddia edilen bildirimler, kamuoyunda haklı tepkilere neden olmuş, olayla ilgili Federasyonumuz tarafından yapılan işlemler konusunda kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.
 
Hakemlerin, sosyal yaşamı ve davranışları ile futbol camiasını küçük düşürecek tutum sergilemesi, sosyal paylaşım sitelerinde milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı yazı, yorum ve paylaşımlarda bulunması lisans iptaline varan disiplin yaptırımlarına tabidir.
 
İl hakeminin gerçekleştirdiği iddia edilen fiil, Futbol Disiplin Talimatı uyarınca, Merkez Hakem Kurulunca incelenecek ve düzenlenecek rapor doğrultusunda söz konusu kişi disiplin kuruluna (AFDK) sevk edilebilecektir."


Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)