comScore

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den Almanya'ya Tayyip Erdoğan tepkisi

15 Mayıs 2018, Salı 14:23

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Almanya Federasyon Başkanının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediklerine tepki gösterdi.

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere ziyaretinde gurbetçi futbolcular Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Milli futbolcu Cenk Tosun ile görüşmesine Almanya Futbol Federasyonu Başkanı tepki göstermişti. Gösterilen bu tepkiye Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'den cevap gecikmedi.


Yıldırım Demirören'den Recep Tayyip Erdoğan konusunda Almanya Futbol Federasyonuna kınama


Yıldırım Demirören, TFF'nin resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi... 

"Almanya Futbol Federasyonu (DFB) başkanının, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu karalayıcı açıklamaları derin üzüntüyle okudum.
DFB başkanının ifade ettiği düşünceler, hiçbir şekilde kabul edilemez.

Eski bir futbolcu olan Cumhurbaşkanımızın, tutkulu bir futbolsever olduğu ve Türkiye'de bu sporun gelişmesi için büyük katkılar yaptığı herkesçe çok iyi bilinen bir gerçektir.

Bu bağlamda, üçü de Türk asıllı Almanya doğumlu futbolcular olan, Alman Milli Takımı'nın oyuncuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile A Milli Takımımızın forveti Cenk Tosun ile görüşmesi son derece olağan bir durumdur.

Hangi milletten olursa olsun, bir ülkenin devlet başkanı tarafından görüşmeye davet edilen futbolcuların, bu çağrıya icabet etmesi çok normaldir.  

Almanya Futbol Federasyonu başkanı örneğinden görüleceği üzere, futbola siyaset bulaştırmak korkunç bir hatadır. Türkiye Futbol Federasyonu, kendi adına, hiçbir şekilde böylesi bir davranış içinde bulunmayacak ve UEFA EURO 2024 adaylık oylamasının son anına kadar UEFA'nın çizdiği kurallar içinde mücadelesini sürdürecektir."

Milli Takım Haberleri için FutbolArena'yı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.