comScore

TFF başkan adayları Mehmet Büyükekşi ve Hüseyin Yangın kimdir?

09 Haziran 2022, Perşembe 18:14
TFF başkan adayları Mehmet Büyükekşi ve Hüseyin Yangın kimdir?

Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçimli genel kurulu öncesi Mehmet Büyükekşi ve Hüseyin Yangın resmen aday oldu.

FutbolArena - Nihat Özdemir'in istifasının ardından 16 Haziran'da Ankara'da gerçekleşecek Türkiye Futbol Federasyonu seçimli genel kurulu için adaylık başvuruları sona erdi. Mehmet Büyükekşi ve Hüseyin Yangın resmen aday oldu.

"MEHMET BÜYÜKEKŞİ VE HÜSEYİN YANGIN RESMEN ADAY"
Gazeteci Fatih Doğan, TRT Spor'da yaptığı açıklamada, "Hüseyin Yangın bugün Riva'ya giderek adaylık başvurusunu yaptı. TFF'nin 16 Haziran'da yapılacak genel kurulu için 2 isim resmen aday oldu. Mehmet Büyükekşi ve Pazarspor'un eski başkanı Hüseyin Yangın." ifadelerini kullandı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR?

1 Ocak 1961 Gaziantep doğumlu olan Mehmet Büyükekşi, 2019-2021 yılları arasından Gaziantep Futbol Kulübü'nün başkanlık görevini yürüttü. 61 yaşındaki iş adamı Mehmet Büyükekşi, 25 Mayıs 2021 tarihinden Gaziantep FK'daki görevinden ayrıldı.

HÜSEYİN YANGIN KİMDİR?

Rize'nin Pazarspor kulübünde uzun bir dönem başkanlık görevini yürüten Hüseyin Yangın ise geçen yıl Tam Saha dergisinden Rasim Artagan'a verdiği röportajda şu sözlerle tanıtılmıştı:

"Yüksek Denizcilik Okulu mezunu. Pazarspor'da ve üniversite takımında kalecilik yaptı. Hiç penaltıdan gol yemedi. İTÜ Yüksek Denizcilik Okulu'nun federe futbol kulübünde iki yıl başkanlık yaptıktan sonra 1991'de yönetimine girdiği Pazarspor'da 16 yıl başkanlık koltuğunda oturdu. TFF Genel Kurullarında yaptığı ateşli "hak arama" konuşmalarıyla sevildi. 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği'nin kurucu başkanlığını üstlendi."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!