comScore

TFF 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı'ndan son dakika açıklaması! "90 takım..."

04 Aralık 2017, Pazartesi 17:25
TFF 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı'ndan son dakika açıklaması!

TFF 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın, tasarruf politikası nedeniyle 90 takımın protestosu hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - TFF 2. ve 3. Lig takımlarının TFF'nin tasarruf politikası nedeniyle tarihi protesto hazırlığı hakkında 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın açıklamalarda bulundu. TFF 2. ve 3. Lig takımları maçlara çıkmayacak mı? İşte birinci ağızdan açıklama. 
 

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler maçlara çıkmayacak mı?


TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliğİ Başkanı Cengiz Günaydın, yaşanan sıkıntı hakkında A Spor'a konuşarak durumu aktardı. 

"6. HAFTADA BU KARAR ALININCA AÇIKTA KALDIK"
90 kulüp TFF, iddaa ve Spor Toto teşkilatından gelen gelirlerle ayakta duruyoruz dediler. Spor Toto tarafında bir sıkıntı yaşandı. TFF'nin bize Haziran ayında ayırdığı bütçede sıkıntı yaşamadık. Ancak Spor Toto Teşiklat Başkanlığı lig devam ederken, tasarrufa gitti ve iddaa'daki maçları almamaya başladılar. Daha az almaya başladılar. Bu da kulüpleri yarı yolda bıraktı. Bütün kulüper sezon başında buradan gelecek paralara göre ödeme planı yaptılar. Lig devam ederken 6. haftada böyle bir karar alınınca açıkta kaldık. Bu süreçte gerekli görüşmeleri yapmaya çalıştık.

"MAÇLARA ÇIKMAMA KARARIMIZ YOK"

Teşkilat Başkanıyla görüştüm. İkinci yarıda bu durumu telafi edeceklerini söylediler. Bugüne kadar sürekli ciddi katkılar sundular. Burada sıkıntı, ligin 6. haftasında böyle bir karar alınması oldu. Sezon başında söylenseydi kulüpler ona göre plan bütçesini yapacaktı. Şunu da düzelteyim, bizim maçlara çıkmama kararımız yok. Protesto kararımız yok. Çarşamba günü bu konuyu tartışacağız. Kulüplerin böyle bir talebi var. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı en büyük destekçimiz. Ben bu görüşmelerin olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum. Teşkilat Başkanımız bu konuda hassas. Ben de düzeleceğini umuyorum. 

Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.