comScore

TFF 2. Lig, 3. Lig ve BAL maçları oynanmayacak

30 Haziran 2020, Salı 20:38
TFF 2. Lig, 3. Lig ve BAL maçları oynanmayacak

TFF Yönetim Kurulu, 2. Lig ve 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynanmayacağını açıkladı.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantınına ardından karşılıklı anlaşma sağlandığı ve liglerin devam etmeyeceği duyuruldu.
 

TFF'den 2. ve 3. Lig açıklaması:


"Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır."
 
"LİGLERİN OYNATILMAMASINA KARAR VERİLMİŞTİR"

"Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir.
 
TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz."
Son dakika Türk Futbolu Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!