comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

TFF 1. Lig'de takımlara yayın geliri ödeniyor

27 Eylül 2016, Salı 13:38
TFF 1. Lig'de takımlara yayın geliri ödeniyor

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, yayın haklarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - TFF 1. Lig'de yayın krizi devam ederken, TFF'nin kulüplere yayın gelirleri ödediği ortaya çıktı. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, "TFF bize yayın gelirlerini ödüyor. O konuda sıkıntı yok. Maçların yayını da milli maçların ardından başlayacaktır" dedi.

"TFF ÖDEMELERİ YAPIYOR"
FutbolArena'ya konuşan Halil Ünal, "Yayın gelirleriyle ilgili problemimiz yok. TFF bununla ilgili ödemeleri bize yapıyor. Asıl problem bizim gelirimizin düzeyi. Sponsor ve reklam gelirleri önemli. İnsanlar bu reklamları verirken maçlar yayınlandığı için veriyor. Öncelikle bu sorunun çözülmesi lazım" dedi.

"MİLLİ MAÇLARDAN SONRA YAYIN BAŞLAR"

Ligin yayın haklarıyla ilgili olarak TFF ile sürekli görüşmelerin yapıldığını ifade eden Halil Ünal, "Maçların acilen yayınlanması gerekiyor. Taraftarların rahat izlemesi ve reklam gelirleri açısından mutlaya yayınların yapılması lazım. TRT'de problemler olduğu söyleniyor. Fakat Digitürk de devreye girmek zorunda. Sözşemede böyle bir yükümlülükleri var. Sanıyorum milli maçlardan sonra yayınlar başlayacak. TFF ile sık sık görüşüyoruz. Gerekirse konuyu sayın Cumhurbaşkanı'na da taşıyacağız. Fakat milli maçlar sonrası yayınların başlayacağını tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.