comScore

Teşvik primi görüşmesinin ses kaydını dinletti

06 Eylül 2016, Salı 13:34
Teşvik primi görüşmesinin ses kaydını dinletti

Kanada - El Salvador 2018 Dünya Kupası Elemeleri maçı öncesi teşvik primi skandalı patladı. 

FutbolArena Dış Haberler - El Salvador Milli takım kaptanı Nelson Bonilla, basın toplantısında Kanada ile oynayacakları maç öncesi Honduraslı bir iş adamı adına hareket ettiğini öne sürdüğü Salvadorlu bir iş adamının kendilerine teşvik primi teklif ettiğini söyledi. 

"SES KAYDINI DİNLETTİ"
El Salvador'un akptanı Nelson Bonilla, Kanada ile oynayacağı maç öncesi basın toplantısında kendilerine ait teşvik primi teklif eden iş adamıyla yaptıkları görüşmeye dair ses kaydını dinletti. 

Reuters haber ajansına göre; Adı geçen iş adamının Ricardo Padilla olduğunu ve Padilla'nın teklifle ilgili hiçbir sorun görmediğini ve oyunculara kaybetmeleri için teklifte bulunmadığını söylediğini belirtti.

Söz konusu iddiaya göre, teşvik primini teklif eden iş adamı, El Salvadorlu oyuncuların her birine kazanırlarsa, oynadıkları her dakika için 30 dolar, berabere kalmaları halinde 20 dolar, tek gol fark veya 1-0 kaybederlerse 15 dolar teklif etti. 

Grupta Meksika 15 puanla lider. Honduras 7 puanla ikinci. Kanada 4 puanla ikinci. El Salvador'un ise 2 puanı bulunuyor. Honduras deplasmanda Meksika ile karşılaşacak. Kanada ise El Salvador'la karşı karşıya gelecek. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"