comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Tayfur Havutçu için engelli arkadaşını darp iddiası

07 Şubat 2017, Salı 09:47
Tayfur Havutçu için engelli arkadaşını darp iddiası

Teknik direktör Tayfur Havutçu hakkında olay yaratacak bir iddia ortaya atıldı.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor'u çalıştırdığı dönemde, İlkay Y. adlı eski futbolcu arkadaşını ekibine alan Tayfur Havutçu hakkında, engelli olduğu ifade edilen arkadaşını tehdit ve darp ettiği iddiasıyla soruşturma açıldığı belirtildi.

Sabah'ın haberine göre; engelli olduğu için iş bulamayan ve futbolculuk yıllarından eski takım arkadaşı Tayfur Havutçu'dan iş isteyen İlkay Y. Havutçu'nun Adana Demirspor'da göreve başlamasıyla genç teknik adam tarafından teknik ekibe dahil edildi. Daha sonra Adana Demirspor ile yollarını ayıran Tayfur Havutçu'dan çalıştığı sürenin parasını isteyen İlkay Y. istediği paranın bir bölümünü alabildi.
İlkay Y. iddiaya göre geçtiğimiz günlerde Tayfur Havutçu'nun kızının yalnız olduğu sırada eve geldi. Kızının aramasıyla durumdan haberdar olan Havutçu, İlkay Y.'yi arayarak iddiaya göre "Bir daha evime gelirsen kötü olur" diyerek engelli sporcuyu tehdit etti.

EVDE TUTULDU, DARP EDİLDİ

Olay günü evinin yakınlarında bulunduğu sırada İlkay Y.'yi lüks marka bir araçtan inen 3 kişi, zorla araca bindirdi. Engelli sporcu, Kemerburgaz'da bir eve götürüldü ve burada darp edildi. Darp eden şahıslara ne olduğunu soran genç adam, "Bir daha Tayfur Havutçu'yla uğraşırsan bu sefer sonun kötü olur" şeklinde tehditlere maruz kaldı. Engelli genç, bir müddet evde tutulduktan sonra Kemerburgaz'da ormanlık alanda bırakıldı.

Bir şekilde merkezi bir yere geçen İlkay Y., kendisini zorla araca bindirip bir evde rehin tutan şüphelilerden ve onları iddiaya göre azmettiren Tayfur Havutçu'dan şikayetçi oldu. Engelli sporcu İlkay Y.'nin şikayeti sonrası savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)