comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Tarık Çamdal: "Hedefim Galatasaray'a dönmek!''

03 Ocak 2017, Salı 22:15
Tarık Çamdal:

Tarık Çamdal, şampiyonluk yaşayıp Galatasaray'a dönmek istediğini belirtti.

FutbolArena - Galatasaray'da fazla forma şansı bulamayan ve TFF 1. Lig ekibi Eskişehirspor'a kiralanan Tarık Çamdal, sezon sonunda Eskişehirspor forması altında şampiyonluk yaşayıp Galatasaray'a dönmek istediğini belirtti.
 

Tarık Çamdal Galatasaray'a dönecek mi?


Transfer ücreti nedeni ile sık sık eleştirilen ve forma şansı bulamayan Galatasaray'a dönüp formanın hakkını vermek istediğini belirten Tarık Çamdal "Hedefim sezonu Eskişehirspor'da şampiyon tamamlamak ve sonra Galatasaray'a dönüp, o formanın hakkını vermek" dedi.

SÜPER LİG'E ÇIKMAK ZORUNDAYIZ!
25 yaşındaki sağ bek oyuncusu Eskişehirspor'u Süper Lig'e çıkarmak zorunda olduklarını belirtirken "Eskişehirspor bir alt ligde olsa bile hiç tereddüt etmeden burayı seçtim. Almanya'dan geldim ve Türkiye'yi Eskişehirspor sayesinde tanıdım. Alt lig olmasını umursamadım. Eskişehirspor'u şampiyon olmak için seçtim. Başarılı olmak ve Eskişehirspor'u tekrar Süper Lig'e çıkarmak zorundayız. İnşallah hedefimize ulaşırız" dedi.

Takım içerisinde birlik ve beraberliğin üst düzeyde olduğunu belirten Tarık Çamdal "Hedefimiz Süper Lig'e çıkmak. Gereksiz puanlar kaybettik ama telafisini ikinci yarıda yapacağız. Oyun ve takım olarak iyiyiz. Maçlar çok sert geçiyor. Bu ligde daha çok mücadele ön planda. En başta lige alışmamız zor oldu. Hemen hemen bütün futbolcular Süper Lig oyuncuları. Artık lige alıştık daha iyi işler yapacağız ikinci yarıda" diye konuştu.

GÖZTEPE KARŞILAŞMASINDA YAŞANANLAR TALİHSİZLİK

Olaylı geçen Göztepe karşılaşması hakkında konuşan Tarık Çamdal "Sahadan çekildiğimiz Göztepe maçı güzel bir anı değildi. Bunlar üzücü bizim için. Bu puan kayıpları bizi geride bırakıyor. Zor şeylerdi ama biz kendimize güveniyoruz, kalitemizin farkındayız. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtırsak, bu ligde bizi yenecek takım yok" şeklinde konuştu.

YENİ STAT MUHTEŞEM 

Açılan yeni stadyumdaki atmosferin muhteşem olduğunu belirten Çamdal "Yeni stat muhteşem olmuş. Gerçekten taraftar bizi sahada ateşliyor. Müthiş bir stat. Bu stat dolunca bambaşka bir atmosfer oluyor. Taraftarın desteği bizim için çok önemli. İnşallah bu statta Denizlispor maçında olduğu gibi bir daha puan kaybı yaşamayız" şeklinde ifadeler kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)