comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Süper Lig'de 4 büyük takımın kadro değeri ne kadar?

14 Ağustos 2015, Cuma 19:16
Süper Lig'de 4 büyük takımın kadro değeri ne kadar?

Süper Lig'de 2015-2016 sezonu startını verirken 4 büyükler kadrosunu önemli yıldızlarla güçlendirdi.

FutbolArena Detay - Süper Lig'de 56. sezon bir başka deyişle 2015-2016 sezonu Fenerbahçe - Eskişehirspor maçıyla başlıyor.

Transfer döneminde birçok önemli oyuncuyu kadrosuna katan Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor şampiyonluk için çetin bir mücadele verecek.
Kadrosunu önemli ölçüde değiştiren ve Simon Kjaer, Josef de Souza, Fernandao, Robin van Persie ve Nani ile birlikte yerli transferde Ozan Tufan ve Volkan Şen'i kadrosuna katan Fenerbahçe, tarihi sezonlarından birine adım attı.

Fenerbahçe'nin kadro değeri ne kadar?

Robin van Persie ve Nani gibi dünya çapında yıldızları kadrosuna katan Fenerbahçe, tarihinin en pahalı kadrosunu oluşturdu. Fenerbahçe'nin transfermarkt verilerine göre 172.2 milyon Euro kadro değeriyle Süper Lig'in en değerli takımı. Sarı-Lacivertli ekibin en pahalı oyuncularıysa 15 milyon Euro ile Robin van Persie ve Nani oldu. 

Galatasaray'ın kadro değeri ne kadar?

2015-2016 sezonuna son şampiyon unvanıyla başlayan Galatasaray ise Fenerbahçe'yi kadro değeri bakımından geriden takip ediyor. Transfer döneminde Lukas Podolski dışında iddialı bir transfer yapmayan Hamza Hamzaoğlu'nun öğrencilerinin transfermarkt değeri 135.5 milyon Euro. 

Süper Lig'in en pahalı oyuncusu kim?

Galatasaray ve Süper Lig'in en pahalı oyuncusu 17 milyon Euro piyasa değeriyle Uruguaylı kaleci Fernando Muslera oldu.

Beşiktaş'ın kadro değeri ne kadar?

Sezona Ricardo Quaresma, Mario Gomez ve Rhodolfo gibi oyuncularla start veren Beşiktaş ise Galatasaray'ı yaklaşık 9 milyon Euro geriden takip ediyor. Gökhan Töre'nin 12 milyon Euro ile en pahalı oyuncu olduğu Beşiktaş'ta toplam kadro değeri 126.5 milyon Euro'da seyrediyor.

Trabzonspor'un toplam kadro değeri ne kadar?

Şota Arveladze'nin çalıştırdığı Trabzonspor'un transfermarkt değeri 109. 6 milyon Euro. Karadeniz Fırtınası'nın en pahalı oyuncusu 10 milyon Euro ile Onur Recep Kıvrak olurken Sevilla'dan transfer edilen Stephan Mbia'nın piyasa değeri 7.5 milyon Euro.

Süper Lig'in değeri ne kadar?

Transfermarkt verilerine göre Süper Lig'in değeri 1 milyar Euro sınırını geçmeyi başardı. 18 takımlı ligin değeri tam olarak 1.03 milyar Euro. Türkiye Ligi bu alanda Avrupa'nın en pahalı 7. ligi konumunda bulunuyor.

Dört büyüklerin toplam değeri ne kadar?

Süper Lig'de dört büyükler olarak tabir edilen Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un toplam kadro değeri ligin toplam değerinden yarısından fazla. Bu 4 takımın toplam piyasa değeri tam 543 milyon Euro.

Süper Lig'in en pahalı 11'inde kimler var?

Transfermarkt verilere göre Süper Lig'in en pahalı 11'inde bu sezon transfer edilen isimlerden 3 isim eklendi. Eklenen 3 isim de Fenerbahçe'nin transfer ettiği isimler olarak dikkat çekti.

Transfermarkt verilerine göre en pahalı 11: Fernando Muslera, Semih Kaya, Simon Kjaer, Aurelien Chedjou, Caner Erkin, Mehmet Topal, Moussa Sow, Nani, Robin van Persie, Burak Yılmaz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)