comScore

Tarihi karar! Ligler iptal ve 5 yıl küme düşme yok!

17 Nisan 2020, Cuma 23:49
Tarihi karar! Ligler iptal ve 5 yıl küme düşme yok!

Meksika Futbol Federasyonu ertelenen liglerle ilgili tarih bir karar aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Meksika Futbol Federasyonu, Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından tarihi bir karar aldı ve bu karar resmen açıklandı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelendiği Meksika'da bu sezonun iptal olduğu açıklandı. Buna göre 2020 sezonunda herhangi bir takım şampiyon sayılmayacak ve bu sezon yok hükmünde sayıldı. 
5 YIL BOYUNCA KÜME DÜŞME KALDIRILDI

Öte yandan Meksika Futbol Federasyonu ikinci tarihi kararını da açıkladı. Alınan karara göre en üst ligde önümüzdeki 5 yıl boyunca küme düşme olmayacağı duyuruldu. 
 

Türkiye'de ligler ne zaman başlayacak?


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptığı açıklamada, ""Her şeyin başı sağlık. Sağlık olduktan sonra her şey Allah'ın izniyle olur. Olimpiyatlar, Avrupa şampiyonası ertelendi. Biz bu süreçten güçlenerek çıkacağız. Bu süreçte bırakın gğç kaybetmeyi, daha da güçlü çıkacağız. Sporcularımız ve federasyonlarımız ile sürekli görüşüyorum. Her birinin morali yüksek durumda. Bu enerjiyi sahaya yansıtacağız. Liglerin başlamasıyla ilgili durumu federasyonlarımız ve uluslararası kurumlarla işbirliği içerisinde netleştireceğiz. Ortak akıl ve gelişmeler durumu netleştirecektir. Herkesin buluşacağı günler inşallah çok da uzak olmayacaktır." ifadelerini kullandı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!