comScore

TANAP ne? TANAP nedir? TANAP projesi ne işe yarar? TANAP nereden geçiyor? TANAP projesi hakkında bilgi

12 Haziran 2018, Salı 21:42
TANAP ne? TANAP nedir? TANAP projesi ne işe yarar? TANAP nereden geçiyor? TANAP projesi hakkında bilgi

TANAP projesi tamamlandı. TANAP projesi hizmete girdi ve TANAP resmen açıldı. TANAP açılışının ardından TANAP projesinin tamamlanaması üzerine insanlar TANAP nedir? TANAP projesi ne işe yarar? TANAP prıjesi hakkında bilgi şeklinde arama yapmaya başladılar. TANAP projesi hakkında merak ettikleriniz haberimizde. 

Son dakika TANAP hizmete girdi. TANAP'ın hizmete girmesinin ardından internet ortamı ve sosyal medyada TANAP'ın ne olduğunu merak edenler TANAP nedir? TANAP ne iş yarar? TANAP açılışı nasıl oldu? TANAP açılışı ne zaman oldu? sorularına yanıt aramaya başladılar. TANAP hakkında merak ettiğiniz tüm detayları ve TANAP ile ilgili bilmek istediğiniz her türlü ayrıntıya haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 

Türkiye ve Azerbaycan tarafından yapımı üç yıldır süren ve Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı TANAP 12 Haziran Salı günü açıldı. Yılda 16 milyar metreküp doğalgaz sevkiyat kapasitesine sahip olan 1,850 kilometre uzunluğundaki TANAP, Türkiye'nin doğalgaz ihtiyacının yaklaşık yüzde 12'sini tek başına karşılayacak. Hattın Türkiye'den sonra Avrupa'ya uzayan başka bir hatta bağlanarak AB'nin Rus doğalgazına bağımlılığını azaltması bekleniyor.
TANAP nedir?

Toplam uzunluğu 1,850 kilometre olan hat, Yunanistan sınırında Edirne'nin İpsala ilçesinde son bulacak ve bu noktadan Avrupa ülkelerine doğalgaz aktaracak doğalgaz boru hattına bağlanacak. TANAP Doğal Gaz Boru Hattı sistemi; 19 kilometresi Marmara Denizi geçişi olmak üzere toplam bin 850 kilometrelik ana hat ile Türkiye içerisindeki çıkış noktalarına olan bağlantı hatlarının işletmesinde kullanılmak üzere; 7 adet kompresör istasyonu, 4 adet ölçüm istasyonu, 11 adet pig istasyonu, 49 adet blok vana istasyonu ve Türkiye'deki ulusal doğal gaz şebekesini beslemek üzere 2 adet gaz çıkış istasyonu yer alacak.


TANAP projesi hakkında bilgi


Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi, TANAP, projesinin amacı, Azerbaycan'ın Hazar Denizi'ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi'nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye'ye, ardından Avrupa'ya taşınmasıdır

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.