comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İtalyan basınında Napoli - Beşiktaş haberleri

21 Ekim 2016, Cuma 15:18
İtalyan basınında Napoli - Beşiktaş haberleri

Nepoli, Beşiktaş maçının ardından İtalyan basının gündeminde Kara Kartal var.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş, Serie A'nın güçlü ekiplerinden ve Şampiyonlar Ligi'nde B Grubunun favorisi olan Napoli'yi deplasmanda 3-2 ile devirip Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sürprizine imza attı.

Beşiktaş'ın bu zaferinin ardından İtalyan basınında manşetler Siyah-Beyazlılara ayırıldı. 
NAPOLİ'YE ÜST ÜSTE 3. KEZ NAKAVTA 

Üst üste oynadığı son 3 resmi maçı da kaybeden Napoli, Beşiktaş'tan önce Serie A'da da art arda 2 maçını kaybetmişti. Buna ve Beşiktaş'ın maçta 3 kez öne geçip, maçı 3-2 kazanmasına vurgu yapan Corriere Dello Sport, "Napoli, quanti errori Il Besiktas passa 3-2 Terzo ko consecutivo" başlığını attı. "BEŞİKTAŞ VE HAKEM, NAPOLİ'Yİ KRİZE SOKTU!"

Calcio Mercato ise "Il Besiktas e l'arbitro stendono 3-2 il Napoli. Terza sconfitta: è crisi" başlığı ile Beşiktaş ve hakemin Napoli'yi krize soktuğunu yazdı. Beşiktaş'ın attığı 3. gol öncesinde faul olduğunu ve golün de ofsayt olduğunu iddia eden Calcio Mercato da Napoli'nin üst üste 3. yenilgisine değinip gök mavililerin krize girdiğini yazdı."BEŞİKTAŞ, NAPOLİ SAVUNMASINDAKİ BOŞLUKLARI DEĞERLENDİRDİ"

La Gazetta Dello Sport da bu maçı manşetten görürken, Napoli'nin savunma zaaflarını ön plana aldı ve Beşiktaş'ın Napoli savunmasındaki boşlukları iyi değerlendirdiğini yazdı.
LA GAZETTA DELLO SPORT: TÜRK KABUSU

İtalya'nın ünlü spor gazetelerinden La Gazetta Dello Sport ise Beşiktaş'ın, Napoli galibiyetini "Türk kabusu." olarak başlığına taşıdı. Siyah beyazlıların çok önemli bir zafer elde ettiğini belirten haberde, Napoli'nin kendi evinde aldığı üste üste mağlubiyetlerden sonra kendisini kriz ortamında bulduğu ifade edildi. Corriere dello Sport: "KABUS... NAPOLİ."

İtalya'nın bir diğer ünlü spor gazetelerinden Corriere dello Sport, Napoli'nin Beşiktaş karşısında aldığı 3-2'lik yenilginin tam anlamıyla bir yıkım olduğunu, iki penaltıya rağmen bu fırsatı değerlendirmeyen İtalyan temsilcisinin büyük bir kabus gördüğünü manşetine taşıdı. 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.