comScore

İtalyan basını, EURO 2016 sonrası takımlarıyla gurur duyuyor

03 Temmuz 2016, Pazar 14:21
İtalyan basını, EURO 2016 sonrası takımlarıyla gurur duyuyor

Almanya'ya penaltı atışları sonucunda elenen İtalya'nın gösterdiği performans, elenmelerine karşın kamuoyunca takdir edildi.

İtalyan basını, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) çeyrek finalinde Almanya'ya yenilerek elenen takımlarıyla gurur duyduklarını belirten başlıklar attı. 

Almanya'ya penaltı atışları sonucunda elenen İtalya'nın, şampiyonanın geneli ve son maçta gösterdiği performans, elenmelerine karşın kamuoyunca takdir edildi.
 

Almanya mağlubiyeti sonrası İtalyan gazetelerinin manşetleri


Ülkenin yüksek tirajlı spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, "Başımız dik" başlığını kullanırken, İtalya'nın son dünya şampiyonu Almanya karşısında boyun eğmediği, inatçı ve yüreğiyle oynadığı belirtildi.
İç sayfalarda "Yine de kahramanlar" başlığını kullanan gazete, Almanya'nın, 1982 FIFA Dünya Kupası finali, 2006 FIFA Dünya Kupası yarı finali ve 2012 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde yenildikleri İtalya'yı, penaltılarda eleyerek İtalya'nın kurduğu üstünlüğe de son verdiğine dikkati çekti. 

Corriere dello Sport, "Büyük İtalya" başlığıyla dünkü maçı okuyucularına duyururken, "Almanya'nın penaltılarla eleyebildiği gök mavililere alkışlar" ifadesini kullandı. Gazetede çıkan maç yazısında, İtalya'nın kalbi ve gururuyla başa baş mücadele çıkardığı, geriye düşse de eşitliği yakalayıp maçı penaltılara kadar götürdüğü ve şampiyonaya bu şekilde veda etmeyi hak etmediği aktarıldı. 

İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Antonio Conte'nin gurur duyulacak, büyüleyici bir takım yarattığını ve İtalya'nın turnuva genelindeki performansıyla başı dik şekilde veda ettiği vurgulandı.

Corriere della Sera gazetesi, “Gök mavililerin masalı, son penaltıda bitti” derken, La Repubblica ise "Sonsuz penaltılar ve Almanya gök mavilileri eledi" başlığını attı.

Rainews24 kanalı da İtalya'nın dün akşam Almanya'ya elenmesiyle milli takımdaki son maçına çıkan teknik direktör Antonio Conte'nin maç sonu söylediği "Takımımla gurur duyuyorum. Milli takımdan ayrılmam bir elveda değil. Yeniden görüşürüz." sözlerine bültenlerinde geniş yer verdi. 

Conte'nin sözleri, ileride tekrar milli takımda görev almayı düşünebileceği şeklinde yorumlandı.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)