comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Talisca'dan Fikret Orman'a: 'Uyuşturucudan uzaklaşmak için...'

18 Ocak 2017, Çarşamba 10:21
Talisca'dan Fikret Orman'a: 'Uyuşturucudan uzaklaşmak için...'

Beşiktaş'ta Anderson Talisca'nın ülkesinde gençlerin uyuşturucudan uzaklamşası için amatör bir kulüp kurduğu ve bunun için Fikret Orman'dan destek istediği belirtildi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta sergilediği performansla alkış toplayan Anderson Talisca'dan örnek bir davranış geldi. Brezilyalı oyuncunun ülkesinde gençlerin uyuşturucudan uzak durması adına kurduğu amatör kulüp için Beşiktaş'tan da yardım istediği ifade edildi.

Hürriyet'in haberine göre; Beşiktaş'ta mutlu olduğunu söyleyerek lafa giren Talisca, Başkan'a şunları söyledi:
- Doğduğum semtte gençlerin uyuşturucuya bulaşmaması ve kötülüklerden uzaklaşması için futbol takımı kurdum. 15-19 yaş arasında yetenekli gençlerin oluşturduğu takım için destek istiyorum.

Fikret Orman bu sözler üzerine yönetici Metin Albayrak'a dönerek "Gereken yapılsın. Yapacağımız çalışma ile gençleri kazanma konusunda proje geliştirin" dedi.

BREZİLYA'YA GİDECEKLER

Bu görüşmenin ardından Talisca'nın sahibi olduğu kulübün yöneticileri Albayrak'a mail atarak kulübün genel durumu ile ilgili sunum yaptı. Albayrak ise alt yapı sorumlusu Gökhan Keskin ve ekibi ile bir araya gelerek malzeme, teknik ve ekonomik olarak yapılacakların listesini hazırladı. Albayrak ile Keskin önümüzdeki günlerde Brezilya'ya gidecek.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)