comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Talisca, Benfica gemisini yaktı

15 Eylül 2016, Perşembe 08:54
Talisca, Benfica gemisini yaktı

Beşiktaş'a 2 yıllığına kiralık olarak gelen Talisca'nın Benfica'ya dönüşünün mümkün olmadığı öne sürüldü. 

FutbolArena - Benfica maçında Beşiktaş'a 90+3'te 1 puanı getiren golü atan ve geceye tek kelimeyle damga vuran Talisca hakkında ilginç bilgilere ulaşıldı. 

Milliyet'in haberine göre; Benfica'ya attığı golün ardından sevinmesiyle dikkatleri üzerine çeken Talisca'nın, Benfica'ya dönüşünün olmadığı öğrenildi. Zira Benfica ile Talisca arasındaki ipler geçtiğimiz aylarda Çin'den gelen teklifle sarsıldı. Çin'den Talisca için Benfica'ya 20 milyon euro teklif yapıldığı belirtildi. Portekiz kulübünün başkanı Luis Felipe Vieira'nın ise bu cazip teklifi hemen kabul ettiği fakat Talisca'dan olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. 
Öte yandan Talisca'nın Benfica'ya geri dönmek istememesi Beşiktaş'ın da iştahını kabarttı. Beşiktaş'ın sözleşmesindeki satın alma opsiyonu 25 milyon euro olan Talisca'yı makul bir bedel karşılığında kadrosuna katabileceği belirtildi. Geçtiğimiz aylarda Çin'e gitmek istemesiyle Benfica'nın bütün hesaplarını bozan Talisca için kulüp başkanı Luis Felipe Vieira'nın kalması halinde yıllık ücreti de artacak olan Talisca'yı bu nedenle gözden çıkardığı öğrenildi. 

Brezilyalı futbolcunun sözleşmesindeki 25 milyon euro satın alma opsiyonuna rağmen Beşiktaş yönetimi 8-9 milyon euro gibi bir rakama Talisca'nın bonservisini almak için Benfica ile masasaya oturmanın planlarını yapıyor. 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.