comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

'Takım arkadaşları Van Persie'yi istemiyor'

21 Eylül 2016, Çarşamba 15:53
'Takım arkadaşları Van Persie'yi istemiyor'

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Selim Soydan takımın son durumunu değerlendirdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Selim Soydan, takımın durumuyla alakalı önemli açıklamalarda bulunurken, Van Persie konusunda da gündemi sallayacak bir iddiada bulundu. 

Radyospor'a konuşan Selim Soydan'ın açıklamaları şu şekilde:
"FUTBOLCULAR ROBIN VAN PERSİE'Yİ İSTEMİYOR."

Van Persie'nin takımda çıban olduğunu söyleyen Selim Soydan, "Bir gün antrenmana çıkıyor, diğer gün çıkmıyor, çıkmak istemiyor. Böyle bir şey olmaz. Futbolcular da istemiyor Van Persie'yi. Böyle bir gerçek de var. Fenerbahçe keşke satsaydı onu. Bu saatten sonra hiçbir şekilde yar olmaz takıma." ifadelerini kullandı. 

ADVOCAAT'A MESAJ: "OYUNCULARI KÖTÜLEME."

Selim Soydan, Advocaat'ın zaman zaman maç sonu basın toplantılarında futbolcularını eleştirdiği yönündeki açıklamalara da tepki gösterdi. İşte sözlerinin devamı:

"Oyuncuyu kötülemekle, oyuncuya lig süresince bunları söylemekle hiçbir şey kazanılmaz. O oyuncular seni başarıya taşıyacak. Onlar oynarsa, onlar koşarsa sen iyi olacaksın. r büyük takım arka arkaya 2-3 maç kaybettikten sonra zorlanırız. Sahaya zor çıkar. Hatta ve hatta oynamamak ister bazı oyuncular. Ondan kurtarırsan takımı korkma. Takım oyuncusu hocasına inanırsa daha çok koşar, daha çok ister. Fenerbahçe sahaya çıkınca korkmamalı. Rakipler Fenerbahçe'den korkmalı. Bunu da Advocaat başarmalı." 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.