comScore

Bursaspor Bursaspor

Tahkim Kurulu'ndan Bursaspor'a ret!

13 Ekim 2016, Perşembe 18:19
Tahkim Kurulu'ndan Bursaspor'a ret!

Tahkim Kurulu, Bursaspor'un Erdem Özgenç'le ilgili itirazını reddetti.

FutbolArena - Süper Lig'in 6. haftasında 1-1 devam eden Gaziantepspor - Bursaspor maçının 45. dakikasında, Bursasporlu Erdem Özgenç'in göğüsüne çarpan top hakem Tolga Özkalfa tarafından kırmızı kart ve penaltı olarak değerlendirilmişti. 
Bursaspor kulübü görüntülere bakılarak, oyuncuları Erdem Özgenç'in kırmızı karttan dolayı ertesi maç alacağı cezanın kaldırılmasını istedi. Buna karşın PFDK Erdem Özgenç'e kırmızı karttan doğan oynamama cezasını verdi. 
Bursaspor kulübü bu kararı Tahkim Kurulu'na taşıdı ancak Tahkim Kurulu da Bursaspor'un itirazını reddetti. 

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi "Bursaspor Kulübü'nün sporcusu Erdem Özgenç'in PFDK'nın 06.10.2016 tarihli ve E.2016-2017/178, K.2016-2017/214 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde; PFDK'ca, Bursaspor Kulübü sporcusu Erdem Özgenç'in, müsabakada görmüş olduğu kırmızı kartın ve cezai uygulamaların kaldırılmasına ilişkin talebinin FDT'nin 86/2. ve 86/3. maddeleri uyarınca reddine karar verilmesinde usul ve esasa bir aykırılık olmadığı anlaşılmakla başvurunun reddine, kararın onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir." 

İŞTE O POZİSYON 

Not: Fotoğraf Lig TV'den alınmıştır. 

Hakem Tolga Özkalfa bu pozisyona kırmızı kart ve penaltı vermişti.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"