comScore

Taffarel: 'Naymar kendine has ve özel bir çocuk'

27 Haziran 2018, Çarşamba 20:46
Taffarel: 'Naymar kendine has ve özel bir çocuk'

Galatasaray ve Brezilya Milli takımının kaleci antrenörü Claudio Taffarel, Dünya Kupası'nda Brezilya'nın performansı ve Neymar hakkında samimi açıklamalarda bulnudu. 

FutbolArena - Galatasaray ve Brezilya Milli takımının kaleci antrenörü Taffarel, Dünya Kupası'nda TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. 

"FUTBOLDA ARTIK YENİ BİR SEVİYE VAR"
Futbolda yeni bir seviye var. Küçük olarak  adlandırılan takımlar daha organizeler. Tabi onların üzerinde baskı daha az. Bizlerin üzerinde büyük baskı var. Esas bizim için baskı altında oynamak zor. Futbol dünyasının karakterini çizen ise taktik bölümüdür. Küçük takımlar artık taktik olarak hazır ve kontraya hızlı çıkıyorlar. Rakiplerini iyi analiz ettikleri için büyük takımların daha fazla çalışması gerekiyor. 

"KALECİLERİ EN ÇOK ZORLAYAN TOPUN HIZI"

Kalecileri en çok zorlayan konu topun hızı. Bizim de İsviçre'den yediğimizg olün sebebi kornerden gelen topun hızının çok fazla olmasıydı. Aslında bunu çalıştık ama Shaqiri'nin vuruşunda topun hızı etkileyiciydi. Ayrıca günümüz futbolunda kaleci topla oynamayı iyi bilmeli. 

"5. KEZ DÜNYA KUPASI'NDAYIM"

3 kez oyuncu, 1 kez izleyici ve bu kez antrenör olarak gördüğüm 5. Dünya Kupası. Bu gördüğüm en iyi takım. Arkadaşlık, istek var ve başrıyı hedefleme hakim. Takımda saygı var. Oynayan oynamayana, oynamayan da oynayana destek veriyor. Üzgün bir ifade ypamak oynayan ve oynamayan oyuncunun arazsını açar. Toparlamak gerekirse oyuncu grubu çok iyi ve iyi bir antrenöre sahipler. İki maçta çok zorlandık ama bu saydığım artılarla sonuca gittik. Zorlanalım ama sonucu alalım. Önemlisi de bu. 

"NEYMAR KENDİNE HAS VE ÖZEL BİR ÇOCUK"

Neymar kendine has ve özel bir çocuk. Neymar farklı bir kişilik. Hayatı çok farklı. Benden forma isteyen herkes Neymar'ın formasını istiyor. O bütün baskıyı neşe ve sukunet ile karşılayabiliyor. Eğleniyor, şaka yapıyor. Sahada çok darbe alıyor ama çizgisini hep koruyor. Bence gücü buradan geliyor. Çok büyük bir oyuncu olduğunu bilerek hayata devam edebilmesi önemli. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!