comScore

Tacizci Federasyon Başkanı ömür boyu futboldan men edildi

08 Haziran 2019, Cumartesi 18:25
Tacizci Federasyon Başkanı ömür boyu futboldan men edildi

Kadın Milli takım futbolcularını taciz gerekçesiyle suçlanan Afganistan Eski Futbol Federasyonu Başkanı Keramuddin Karim, ömür boyu futboldan men edildi. 

FutbolArena Dış Haberler  - Geçtiğimiz aylarda kadın milli takım futbolcularına yönelik taciz suçlamalarından dolayı hakkında soruşturma başlatılan Afganistan Futbol Federasyon Eski Başkanı Keramuddin Karim, hakkında başlatıltan soruşturmanın hakkında karar çıkt. 

Kadın milli takım futbolcularına yönelik taciz suçlamalarından dolayı FIFA tarafından hakkında soruşturma başlatılan ve Federasyon Başkanlığı askıya alınan  Keramuddin Karim hakkında karar çıktı. FIFA, Keramuddin Karim'i ömür boyu futboldan men etti. 
NELER OLMUŞTU?

Afganistan Kadın Milli Futbol Takımı'nda, Federasyon Başkanı Keramuddin Karim'i şikayet eden oyunculardan biri şiddete maruz kaldığını ve Federasyon Başkanı Keramuddin Karim'in kendisine tecavüz ettiğini söyledi. 

İFADELERİ ŞU ŞEKİLDE:

Diğer odaya geçelim dedi. İçeri girdikten sonra kapıyı kilitledi. Yatağa oturmamı söyledi. Sonra bana "Bugün kıyafetlerinin altında ne olduğunu göreceğim." dedi. Ben gitmek istediğimi söyleyince "İstediğin kadar çığlık at, kimse seni duyamaz" dedi. Sonra beni yatağa itti. Direndim ve yüzüme vurdu. Kapıya gitmeye çalıştım ama açılmadı. Burnum ve dudaklarım kanıyordu. Beni dövmeye başladı. Uyandığımda çıplaktım. Her yerde kan vardı. Vücudumdan kan geliyordu. Silahı aldı ve kafama dayadı. "Seni öldürürüm. Ailene de aynı şeyi yaparım. Hayatta kalmalarını istiyorsan sessiz kal" dedi. 

Öte yandan Keramuddin Karim'den şikayetçi olan Afganistan Kadın Milli Futbol takımı oyuncularından biri, "Bizimle seks yapmayı istedi. Bunu kabul etmeyince milli takımdan kovulduk." dedi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.