comScore

Suudi Arabistanlı hakem şikeden dolayı Dünya Kupası kadrosundan çıkarıldı

30 Mayıs 2018, Çarşamba 19:39
Suudi Arabistanlı hakem şikeden dolayı Dünya Kupası kadrosundan çıkarıldı

FIFA, Suudi Futbol Federayonu tarafından rüşvet aldığı gerekçesiyle suçlanan Suudi Arabistanlı hakem Al Mirdasi'nin Dünya Kupası kadrosundan çıkarıldığını açıkladı. 

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası öncesi flaş gelişme! FIFA,  iki hafta önce rüşvetle suçlanan Suudi Arabistanlı hakem Fahad Al Mirdasi ile birlikte yardımcılarının Dünya Kupası'ndan çıkarıldığını açıkladı.

FIFA'dan yapılan açıklamada, şike teşebbüsünde bulunduğu gerekçesiyle ülkesinde ömür boyu men cezası alan hakem Al-Mirdasi'nin Dünya Kupası listesinden de çıkarılması için Suudi Arabistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan başvurunun kabul edildiği bildirildi. AA'nın derlediği haberde, 32 yaşındaki Al-Mirdasi'nin yerine başka bir ismin davet edilmeyeceği, yardımcı hakemlerin yerine ise Birleşik Arap Emirlikleri ile Japonya'dan iki hakemin Rusya'da görevlendirileceği kaydedildi. 

FIFA kokartını 2011'de alan ve ülkesinin son yıllarda yetiştirdiği en başarılı hakemler arasında gösterilen Al-Mirdasi, geçen yıl FIFA Konfederasyonlar Kupası'nda da görev yapmıştı.

 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"