comScore

Suudi Arabistan'ın Dünya Kupası primi dudak uçuklattı

12 Ekim 2017, Perşembe 01:00
Suudi Arabistan'ın Dünya Kupası primi dudak uçuklattı

Al Ahli Teknik Direktörü Rebrov Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanan Suudi Arabistan'da futbolcuların kazandıkları primi açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - 2018 Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanan Suudi Arabistan'da futbolcuların ne kadar prim aldığını Al Ahli takımını çalıştıran Ukraynalı teknik direktör Sergi Rebrov açıkladı. Dinamo Kiev'in ardından Suudi Arabistan'da Al Ahli takımının başına geçen Rebrov, Suudi Arabistan Futbol Federayonun çok cömert olduğunu söyledi. 


Suudi Arabistan futbolcuları ne kadar kazanıyor?


Asya Elemeleri'nde Japonya ile birlikte 2018 Dünya Kupası vizesini alan ülkelerden biri Suudi Arabistan'da milli takım futbolcularının ne kadar prim aldığını Al Ahli Teknik Direktörü Rebrov açıkladı. 

Ukraynalı teknik direktör verdiği röportajda Suudi Arabistan Futbol Federasyonu'nun çok cömert olduğunu söylerken, "Gerçekten çok cömertler. Kulüplere ciddi bonuslar ödeniyor. Mesela milli takım Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandıktan sonra futbolcuların her birine adam başı 1.5 milyon dolar prim verildi. Hiç oynamayan bile bu parayı aldı." dedi. 
"ŞAMPİYON TAKIM BEDAVA UÇUYOR"

Suudi Arabistan'da kulüplere ciddi paraların ödendiğini söyleyen Rebrov, "Kulüplere gerçekten fazla paralar ödeniyor. Mesela Suudi Arabistan'da lig şampiyonu ertesi sezon Saudia Airlines'ta ücretsiz uçuyor. Ancak sadece şampiyon olan takıma böyle bir uygulama var." ifadelerini kullandı. 

Dünya Futboluyla ilgili tüm gelişmelere Dünyadan Futbol sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.