comScore

Suudi Arabistan Milli takım uçağı büyük tehlike atlattı

18 Haziran 2018, Pazartesi 22:30
Suudi Arabistan Milli takım uçağı büyük tehlike atlattı

Suudi Arabistan Milli takım uçağı, Uruguay ile oynayacağı maç için Rostov'a seyahati sırasında uçağın motorunda yaşanan arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Dünya Kupası'nda gruptaki ikinci maçında Uruguay ile karşılaşacak olan Suudi Arabistan büyük bir tehlike atlattı. Rostov'da oynanacak Uruguay maçı öncesi bu şehre hareket eden Suudi Arabistan'ın uçağının motoru yandı. 

İngiliz basınında Daily Mirror'un geçtiği son dakika haberinde, Rostov'a hareket eden Suudi Arabistan Milli takım uçağı motorda yaşanan teknik arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı. Görüntülerde motordan alevler çıktığı fark edildi. 
Bu olayın ardından Suudi Arabistan Futbol Federasyonu resmi bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, "Suudi Arabistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan resmi açıklamada, "Motorda küçük bir teknik arıza yaşandı. Problemin giderilmesinin ardından bir sorun olmadığı belirtildi. Uçak güvenli bir şekilde Rostov'a indi ve herkes otele doğru hareket etmeye başladı." ifadelerine yer verildi. 
 

Suudi Arabistan - Uruguay maçı ne zaman?


Dünya Kupası A Grubu'nda Suudi Arabistan ile Uruguay arasındaki müsabaka 20 Haziran Çarşamba günü oynanacak. Maç saat 18:00'de başlayacak. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)