comScore

Suudi Arabistan futbolunu kurtaran veliaht prens Muhammed Bin Selman

17 Şubat 2019, Pazar 03:04
Suudi Arabistan futbolunu kurtaran veliaht prens Muhammed Bin Selman

Suudi Arabistan futbolunu kurtaran veliaht prens Muhammed Bin Selman, şimdi de Manchester United'ı satın alarak dünya futboluna el atmaya hazırlanıyor

FutbolArena Dış Haberler - Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed Bin Selman Manchester United ısrarı sürüyor. Selman, İngiliz kulübünü satın almak için fiyat arttırmaya hazır. 

İngiliz basınındaki haberlere Muhammed Bin Selman, Manchester United için daha önceden belirlediği bütçenin üzerine çıkarak 4.3 milyar euro harcamaya hazır. Daha önce Amerikan Güreşi ve Formula 1'e yatırım yapan Selman ailesi şimdi de dünya futboluna el atmaya hazırlanıyor. 


SUUDİ ARABİSTAN FUTBOLUNU KURTARAN FUTBOLCU

Veliaht prens aynı zamanda Suudi Arabistan futbolunu da kurtaran isim. Transfer dönemine damga vuran Arap kulüplerinin normal şartlarda biriken borçlarından dolayı FIFA'da 107 dosyası bulunurken, Al Nasr ile Al Ittihad kulüpleri daha önceden bu sebepten ötürü Asya Şampiyonlar Ligi'nden me edilmişlerdi. Muhammed Bin Selman, Mayıs ayında 340 milyon dolar ödeyerek tüm kulüplerin borçlarını kapattı. 

Salman ailesinin Arap futbolu için yaptıkları bununla da sınırlı değil. Suudi Telekom ile yapılan 10 yıllık yayın hakkı anlaşmasının ardından buradan daha önce senelik 1.2 milyon dolar kulüpler, yeni anlaşma sonrasında her yıl 12.8 milyon dolar gelir elde ediyor. Bununla birlikte Salman'ın izni doğrultusunda devlet kurumlarının kulüplere destek sağlayan özel şirketlerine de çeşitli haklar getirildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)