comScore

Suruç'ta oylar çalındı mı? Suruç için YSK'dan açıklama (2018 seçim sonuçları)

24 Haziran 2018, Pazar 12:56
Suruç'ta oylar çalındı mı? Suruç için YSK'dan açıklama (2018 seçim sonuçları)

Suruç'ta oyların çalındığı iddiası geldi. Suruç'ta oy değiştirme işlemi mi yapıldı? Suruç'ta seçim sırasında oylarla ilgili kavga çıktığı iddia edildi. YSK, Suruç'ta seçimlerle ilgili açıklama yaptı. 2018 seçim sonuçları ne zaman belli olacak? Suruç'ta seçimi kim kazanacak?

Suruç'ta oy kullanma işlemleri sırasında olaylar çıktı. Şanlıurfa Suruç'ta oy kullanma işlemi sırasında Ak Parti lehine blok oy kullandırıldığı iddia edildi. Suruç'ta oylar çalındı mı? Suruç'ta hangi partiye oy verildi? Suruç'ta neden oy kavgası yaşandı? Şanlıurfa Suruç'ta oy kullanma işlemi ne zaman bitecek? YSK, Suruç'ta yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. 
 

Suruç'ta ne oldu? Suruç seçim 2018 oylar çalındı mı?


Suruç ilçesinde geçtiğimiz günlerdeki silahlı kavgada adı geçen AKP milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız ve yakınlarının okulları dolaşarak AKP ve Erdoğan lehine blok oy kullandırttığı, oy kullanmaya gelen yurttaşları ve sandık görevlilerini tehdit ettiği iddia edildi.

Öte yandan CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Çelebi sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Şanlıurfa'da 30'a yakın köyde müşahitlerimiz baskı ile uzaklaştırıldı. Canhıraş bir mücadele devam ediyor. Ne olursa olsun milli irade kazanacak!" dedi.
OY KULLANIRKEN GEREKLİ EVRAKLAR >>  

YSK'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

YSK Başkanı Sadi Güven, "Suruç'taki bazı sandıklara yönelik asayişle ilgili iddialar konusunda, idari ve adli işlem için gerekli girişimlerde bulunulmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı ve 27'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak. Oy kullanma saatleri ise şu şekilde:

Tüm yurtta: 08.00-17.00
Dış Temsilciliklerde: 09.00-21.00 saatleri arası
Gümrük Kapılarında: 24 Saat (24 Haziran Pazar günü saat 17.00'a kadar)
59 milyon 391 bin 328 seçmen oy kullanacak.
SURUÇ'TA YAŞANAN ANLAR KAMERADA >>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.