comScore

Altınordu Altınordu

Suriye'den kaçan çocuklar, U12 İzmir Cup ön elemesine katıldı

28 Ocak 2017, Cumartesi 16:21
Suriye'den kaçan çocuklar, U12 İzmir Cup ön elemesine katıldı

Aileleriyle birlikte Suriye'den göç edip Mardin'e yerleşen çocuklar, Altınordu'nun düzenlediği U12 İzmir Cup Elemesi'ne katıldı, futbol sayesinde seslerini tüm dünyaya duyurmak için büyük bir fırsat yakaladı.

FutbolArena - Altınordu'nun ülkemizin dört bir yanındaki amatör takımlara U12 İzmir Cup'ta Avrupa'nın dev  kulüpleriyle maç yapma fırsatı tanımak için düzenlediği U12 İzmir Cup  Ön Elemesi başladı. Kırmızı-lacivertli kulübün Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde organize ettiği dev turnuvaya katılan 48 ekip arasında en dikkat çekeni Mardin'e göç eden Suriyeli çocuklardan oluşan karma takım oldu.

Ülkelerindeki şiddet ortamından aileleriyle birlikte kaçıp futbola tutunan 12 yaşındaki çocuklar, Mardinli çocuklarla el ele vererek bir takım kurdular ve U12 İzmir Cup Ön Elemesi'ne katıldılar. Karma ekip, turnuvadaki ilk maçında Çaycuma Gençlerbirliği'ne 1-0 yenilse de ilk 4 takım arasına  girme inançlarını kaybetmediler ve iddialı oluklarını söylediler. Altınordu'ya ve Başkan Seyit Mehmet Özkan'a teşekkür eden çocuklar, “Hedefimiz final serisi sonunda ilk dörde girerek Avrupa'nın güçlü takımlarıyla U12 İzmir Cup'ta mücadele etmek. Futbolun gücü sayesinde sesimizi tüm dünyaya duyuracağız” dediler.
8 grupta 48 takımın yer aldığı U12 İzmir Cup Ön Elemesi'nde Pazar günkü final serisinde ilk dörde kalan takımlar, U12 İzmir Cup'a Altınordu'nun davetlisi olarak direkt katılacaklar. Başkan Seyit Mehmet Özkan, U12 İzmir Cup Ön Elemesi'ne katılan tüm ekipleri ziyaret edip hatıra fotoğrafı çektirdi ve turnuvaya katılımları için teşekkür etti. 


FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)