comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig'de en çok faul yapan takımlar

25 Aralık 2015, Cuma 22:00
Süper Lig'de en çok faul yapan takımlar

Süper Lig'de faul sayılarının çok olma nedenlerinden biri de oyuncuların fizik gücünün düşük olması... Bu da futbolcularımızın çalışkanlığını ve profesyonelliğini ele veriyor!

FutbolArena Analiz - Süper Lig ekipleri yaptıkları faul sayıları ile zirve yaparken, 5 ekibimiz Avrupa'nın 5 büyük ligi hesaba katıldığında en çok faul yapan 10 takım arasında girdi.

FUTBOLARENA ise bunun sebeplerini araştırdı. Takımların yaptıkları faul sayıları, SPSS istatistik programı ile incelendiğinde nedenlerden birisinin düşük fizik gücü olduğu ortaya çıkmakta.Ekiplerin ikili mücadele kazanma yüzdelerinin düşmesi, faul sayılarını yükseltirken, listenin en çok faul yapanı olan Gençlerbirliği, Süper Lig'in en çok faul yapanı durumunda. Bunun yanında ligin ikili mücadele gücü en yüksek 3.ekibi olan Beşiktaş ise en az faul yapması ilişkiyi kuvvetlendirmekte. Süper Lig ekiplerinin ikili mücadele başarı yüzdesi ile yaptıkları faul arasında %22'lik bir yüzde bulunmakta.FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.