comScore

Süper Lig 22 takımla mı oynanacak? TFF haftaya toplanıyor!

01 Ağustos 2020, Cumartesi 18:27
Süper Lig 22 takımla mı oynanacak? TFF haftaya toplanıyor!

Türkiye Futbol Federasyonu, "Süper Lig'in yeni sezonda 22 takımla oynanasın" önerisini gelecek hafta değerlendirecek. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu tarafından önümüzdeki sezonun 21 takımla oynanma kararının alınması sonrası bazı kulüpler önümüzdeki sezonun 22 takımla oynanması yönünde öneride bulundu. 


Süper Lig 22 takımla mı oynanacak?


Son olarak Boluspor kulübü önümüzdeki sezon Süper Lig'in 22 takımla oynanması gerektiğini ve play-off'ta final oynayan Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıkarılması gerektiğini TFF 1. Lig Kulüpler Birliği kararı ve tebliği olarak duyurdu. 

İHA'nin haberine göre, TFF, bazı kulüplerin yapmış olduğu 'Süper Lig 22 takım olsun' önerisini gelecek hafta yönetim kurulu toplantısında değerlendirecek.
Türkiye Futbol Federasyonu'nun geçen çarşamba günü yaptığı yönetim kurulu toplantısında, Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin kaldırılması kararı çıkmıştı. Gelecek sezon Süper Lig'in 21 takımla oynanması kararı sonrası bazı kulüplerin '22 takımlı lig' başvurusu için federasyon, bayramdan sonra toplanacak. Yönetim kurulu, kendilerine iletilen bu konu hakkında görüşeceği öğrenildi.
BURSASPOR'DAN AÇIKLAMA

Pandemi nedeniyle küme düşmenin kaldırılması konusunda Bursaspor Kulübü olarak gerekli desteği verdiğimizin tüm spor kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz. Ancak özellikle Süper Lig'in 22 takıma çıkarılması konusundaki söylemler bizleri rahatsız etmektedir. Süper Lig'de bu çerçevede yeni bir düzenleme yapılacaksa takım sayısı 22 değil Bursaspor ve Akhisar Belediyespor'un da alınmasıyla 24 olmalıdır. Bursaspor Kulübü olarak bu konunun takipçisi olacağımızın da bilinmesini istiyoruz.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"