comScore

Galatasaray Galatasaray

"Suçlu Tudor değil, Karabükspor yönetimi"

18 Şubat 2017, Cumartesi 14:27

Teknik direktör Yılmaz Vural, Igor Tudor'un Galatasaray'a gidişini değerlendirdi.

FutbolArena - Galatasaray'ın Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Igr Tudor ile anlaşmasının ardından başlayan "etik" tartışmalarıyla ilgili teknik direktör Yılmaz Vural yorumlarda bulundu. Deneyimli teknik adam BİP Spor uygulamasında konuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

DHA'nın derlediği açıklamalara göre Yılmaz Vural, Igor Tudor'un sarı kırmızılılara imza atmasıyla ilgili şunları söyledi:
"Tudor sözleşmesine 150 bin Euro verirse gider diye madde koydurmuş. Burada Karabük Yönetimi bunun gitmesine müsaade ediyor. O parayı getirirsen git demişler. Sözleşmesinde bu var mı? Var O zaman biz ne etiğinden bahsediyoruz. Şimdi tabi işin duygusal tarafı var. Karabükspor taraftarı baş tacı ettikleri, onlar için illah konumuna getirdikleri bir antrenörü bir anda nasıl onları bırakıp gittiklerini gördü.

Ama burada en suçlu olan Karabükspor yönetimi sonuçta Hoca ile bu sözleşmeyi yapanlar ve imzalayanlar onlar. Bu maddeyi sen niye koydurdun onu düşünmeleri gerekir. Tabi muhtemelen Karabükspor yönetimi de Tudor'un bu kadar başarılı olacağını düşünmüyordu. Ayrıca Tudor açısından da düşününce yaptığı davranış doğal bence. Sonuçta kim hangi meslekte olursa olsun bir üst kademeden bir teklif gelirse gitmek ister ve gider de yani. İşte burada kulüplerimiz bunları düşünerek hareket ederse iyi sözleşmeler yaparlarsa kimse gidemez ama sen bu tarz sösleşme imzalarsan adam da gider elin kolun bağlanır."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!