comScore

Süleyman Soylu istifası kabul edilmedi! - Son dakika haberleri

12 Nisan 2020, Pazar 23:58
Süleyman Soylu istifası kabul edilmedi! - Son dakika haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından resmi açıklama yapıldı. 

FutbolArena - Son dakika! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir." ifadelerine yer verildi. 
Detaylı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir. 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMASINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!