comScore

Süleyman Hurma: 'Türk futbolundaki en büyük sorun...'

16 Nisan 2021, Cuma 23:29
Süleyman Hurma: 'Türk futbolundaki en büyük sorun...'

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Türk futbolundaki sorunlara dair konuştu. 

FutbolArena - Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, beIN Sports'a konuk oldu. 

"SORUNLARIMIZI PARÇA PARÇA KONUŞUYORUZ"
Bütün sorunlarımızı tartışırken parça parça tartışıyoruz. Cenk sakatlandı mesela. Geçmiş olsun diliyorum. Bu sefer zemin sorunu aklımıza geliyor. Bir müddet konuşur, sonra bırakırız. Kulüplerimiz batar, bir müddet konuşur bırakırız. Transfer hataları keza. Son 20 yılda Türk futbolu hiçbir gelişim kaydedemedi. Ekonomik, sportif, sosyolojik olarak iyi olmak zorunda. 

"OYUNUNUN BÜTÜNÜNÜ BİLMİYORUZ"

TV'de yorumcular sürekli oyuncu üzerinden taktik konuşuyor. Konuşabildiğimiz tek şey hakem ve bireysel performans. Oyunun bütününü bilmiyoruz ki konuşalım. İyi pas yaparsa, rakibe gol pozisyonu vermezse yener diyorlar. Ben de söylüyorum. Fatih Karagümrük, Barcelona'ya karşı iyi pas yapar, gol pozisyonu vermezse yener." 

"HIRSIZ GİBİ MAÇ KAZANILMAZ, BÜTÜN TAKIMLARIMIZ YERDE YATIYOR"
Bütün takımlarımız yerde yatıyor. 1-0 önde geçip dağlara taşlara vuruyor. TV'yi açıyorum. Ben bunu istemiyorum. Hırsız gibi, futbol oynamadan maç kazanılmaz. O maçı kazanabiliriz ama günün sonunda futbol iklimi kaybediyoruz. Günün sonunda West Ham, bizim en büyük kulübümüzden daha zengin. Transfer döneminde futbolcular seni seçmiyor. Gelen scout maçta uyuyor. Hırsız gibi maç kazanan takımları, hırsızlık yapan oyuncuları söylemeliyiz. Tekme atmak için sahaya çıkan oyuncular var. 

 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!