comScore

Steven Kuntz'dan kaleci yanıtı! Burak Yılmaz'dan Norveç'e gözdağı

07 Ekim 2021, Perşembe 18:08
Steven Kuntz'dan kaleci yanıtı! Burak Yılmaz'dan Norveç'e gözdağı

A Milli Takım teknik direktörü Steven Kuntz ve milli takım kaptanı Burak Yılmaz, Norveç maçı öncesi konuştu.

FutbolArena - Türkiye, 2022 Dünya Kupası Elemeleri grup maçında Norveç ile karşılaşacak. A Milli Takım teknik direktörü Steven Kuntz ve milli takım kaptanı Burak Yılmaz basın toplantısında konuştu.

BURAK YILMAZ: "NORVEÇ'İ YENECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM"
"Norveç maçı çok kritik. Kesinlikle kazanmamız gerekiyor. Geçmişle alakalı analizlerimizi yaptık. Final maçlarımızın ilk ayağını oynayacağız. Yarın bir bütün olup Norveç'i yeneceğimizi düşünüyorum. Norveç maçının öneminin farkındayız. Kesinlikle kazanmamız gereken bir maç. Puan kaybına tahammülümüz yok. Galibiyetten başka düşüncemiz yok. Arkadaşlarımız çok genç ama aynı zamanda çok tecrübeliler. Üst düzey takımlarda oynuyorlar. Çok bir öğüte ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Abilik statüsüne pek inanmıyorum. Gerekli konuşmaları yapıyoruz."

STEFAN KUNTZ: "İLK STRES TESTİMİZ"

"Türkiye'de ve yurt dışında birçok stadyumda oyuncularımızın maçlarını izledim. Oyuncularıma Norveç maçıyla düşündüklerimi anlattım. Buna çalıştık. Yarın heyecanla maça çıkacağız. İlk stres testimiz geldi. Takım olmayı başarıp başaramadığımızı öğreneceğiz. Oyuncularım %100 orada olmazsa hedefe ulaşmak zor olacaktır. Bütün takımın birlik olmasına ihtiyacımız var.

"EKSİKLER NORVEÇ'İN KALİTESİNİ DÜŞÜRMEZ"

"Genç ve tecrübeli oyuncularla bir denge oluşturmaya çalıştım. Oyun anlayışımıza göre bir kadro oluşturmaya çalıştım. Şimdi kadroda olmayanlar, gelecekte kadroda olabilir. Eksikler nedeniyle Norveç takımının kalitesinde bir düşüş olacağını düşünmüyorum. Ben kendi takımımın yüksek kalitede oynamasına öncelik veriyorum."

"KALECİ KONUSUNUN BÜYÜK MESELE OLDUĞUNU BİLİYORUM"

"2 genç ve 1 tecrübeli kaleci çağırdım. Türkiye'de kaleci konusunun büyük bir mesele olduğunu biliyorum. Kaleci antrenörlerinin izlenimleri sonucu bir karar vereceğiz."

"BASKIDAN MEMNUNUM"

"Berti Vogts bana 'Baskı ne kadar büyük olursa kupa da o kadar büyük olur' demişti. Bu yüzden büyük baskı hissetmekten memnunum."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!