comScore

FutbolArena TV

Stefan Kuntz'tan Play-Off Kurası Yorumu | "Portekiz ve İtalya'yı İstemem"

17 Kasım 2021, Çarşamba 01:32


A Milli Futbol Takımımız, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Grubu son maçında Karadağ'ı deplasmanda 2-1 yendi. Karşılaşma sonrası teknik direktörümüz Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

Stefan Kuntz'un açıklamalarından satır başları:

"Hak edilmiş bir galibiyet aldık"
"Takımımın ilk yarı performansına biraz şaşırdım. Kötü başladık çünkü ama ikinci yarı toparladık. Devre arasında da oyuncularımızla konuştuk."
"Hollanda maçının sonucu nedeniyle kesinlikle üzgün değildim. Aslında daha sık görüşmeliyiz sizlerle, böylece benim de ne hissettiğimi, ne zaman üzüldüğümü ve ne zaman sevindiğimi, yüz ifadelerimi anlayabilirsiniz."
"Maça aslında iyi bir başlangıç yapamadık. Rakibin agresif oyununa tam reaksiyon veremedik. Devre arasında bunu oyuncularıma söyledim. İkinci yarı durumu düzeltip galibiyetle ayrıldık. Biraz da şaşırdım takımımın ilk yarı performansına. Hak edilmiş bir galibiyet!"
"Taylan'ı oyuna alabilmeyi isterdim oyun akışı itibarıyla. İyi çalışıyordu. Mert de sarı kart cezalısı olmasa şüphe götürmez şekilde sahada olacaktı. İlk kez 11'de olan, ilk kez milli olan oyuncularımız vardı."
"Büyükannemin söylediği bir söz vardır, 'Etki edemeyeceğiniz şeyler hakkında fazla düşünmemek lazım' şeklinde. Rakiplerimizin hepsi zorlu olacaktır. İlla bir yorum yapmam gerekirse, Portekiz veya İtalya deplasmanlarına gitmemeyi tercih ederim."

VİDEO ÖNERİLERİ