comScore

Stefan Kuntz: 'Dersler çıkarmamız gereken maç'

23 Eylül 2022, Cuma 00:27
Stefan Kuntz: 'Dersler çıkarmamız gereken maç'

Stefan Kuntz, Lüksemburg maçının ardından yaptığı açıklamada "İyi şeyler de oldu, kötü şeyler de. Kötü şeylerin biraz daha fazla olduğu bir maçtı. Ders çıkarmamız gereken bir maç. Onun dışında öncelikli hedefimize ulaştık." dedi. 

FutbolArena - A Milli Takım, UEFA Uluslar Ligi'nde Lüksemburg ile 3-3 berabere kaldı. 

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
STEFAN KUNTZ'UN AÇIKLAMALARI

Öğrenen ve gelişen bir takımız. Bugün son dakikalarda beraberliği aldığımıza seviniyorum. Eğer kaybetseydik o zaman geriye doğru bir adım atmış olacaktık. Bir yerde takımın mantalitesini beğendim. Çünkü her geri düşüşümüzde geri dönmeyi başardık. Bundan dolayı mutlu oldum. Ancak futbol ve defansif anlamda iyi oynanması gereken bir oyun. Ancak defansif anlamda iyi değildik. Bunun dışında 3 savunmacımızı kaybetmiştik. Üst düzeyde oynayan 6 futbolcumuz yoktu. Dolayısıyla olağan dışı koşullarda oynanan bir maçtı. Diğer taraftan elbette herkesin dersler çıkarması gereken bir maç.

BASIN TOPLANTISINDAN NOTLAR

Stefan Kuntz, basın toplantısında takım halinde savunma yapmanın önemine değinerek, "Union Berlin lider. Neden? Herkesten daha fazla koşuyorlar. Fenerbahçe'nin son maçını seyrettiğimde 118 km koştuklarını gördüm. Her şeyin temeli bu. Santrfordan kaleciye herkesin bu doğrultuda mücadelesi lazım. Oyuncunun mücadele ederken acı hissetmesi lazım..  Bazı oyuncularımız takımlarında düzenli oynamıyor. Bu da ayrı etken." dedi. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!