comScore

Stefan Kuntz: "3'lü sistemden rahatsız olan yok"

28 Mart 2022, Pazartesi 18:24
Stefan Kuntz:

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, İtalya maçı öncesi basın toplantısında "3'lü sistemden takımda rahatsız olan hiçbir oyuncu yok." dedi.  

FutbolArena - Türkiye - İtalya maçı öncesi A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve Hakan Çalhanoğlu açıklamalarda bulundu. 

HAKAN ÇALHANOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI
Sorumluluğun farkındayım. İnşallah gururla taşıyacağım. Burak ağabeyden sonra kaptan olmak büyük bir sorumluluk. Herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Tabii ilk sırada benim. Zaman çabuk geçiyor. Geriye baktığım zaman Emre ve Arda ağabey ile zaman geçirdiğim günler aklıma geliyor. Şimdi Burak ağabey ayrıldı. Kaptanlık bana düştü.  İtalya maçı güzel olacaktır. İki takım da tabii Dünya Kupası'na katılamadı. Konya'da güzel anılarımız var. Güzel maçlar oynadık burada.  Kendi takımımda da 3'lü savunma oynuyoruz. Hocamızla birlikte 3-4-3 sisteminde oynadık. Gayet memnunum. Artık biz de bu sistemle oynamalıyız. Avrupa'da herkes 3'lü defansla oynuyor. Tabii ki arada problem yaşanabilir.  İtalya her zaman favoridir. Şahsi görüşüm. Onların çalıştığı gibi taktiğe önem veren, kaliteli oyunculara sahip olan bir takım. Saygım sonsuz. İyi maç olacaktır. 

STEFAN KUNTZ'UN AÇIKLAMALARI

Yakın zamanda birçok oyuncumu ziyaret ettim. Sistem konusu da gündeme geldi sohbetlerde. Çağlar İngiltere'de, Merih Atalanta'da, Ozan Norwich'te. Bu oyuncularımız 3'lü sistemi uyguluyor zaten. Onların da hoşuna giden sistem.  Devre arası takıma yaptığım temel eleştiri ilk başta galibiyete inanmamaları ve yeterince cesur olmamaları. Eski sistemle mi oynamak istiyorsunuz? diye sordum. Hayır hocam bu şekilde oynamak istiyoruz dediler. Tek eksik olan şey cesaretti. İkinci yarıda bunu düzelttik ve daha iyiydik.  Medya ve yorumculardan gelen fikirlere saygı duyuyorum. Futbol tartışma imkanı veriyor. Böylesi değişimden sonra tabii ki bunu oturtmak için zaman lazım. Bilmenizi istiyorum ki, biz bu değişikliği yaptık diye rahatsız değil. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!