comScore

Stefan Effenberg: "Mesut ve İlkay kadrodan atılmalıydı"

13 Haziran 2018, Çarşamba 16:26
Stefan Effenberg:

Alman Milli Takımının unutulmaz futbolcularından Stefan Effenberg, Türk asıllı futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı sert bir dille eleştirdi.

FutbolArena - Almanya'nın eski milli futbolcularından Stefan Effenberg, Almanya Futbol Federasyonu'nun Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çekilmesinden dolayı kadrodan atması gerektiğini söyledi. 


Stefan Effenberg'in Mesut Özil ve İlkay Gündoğan açıklaması


Almanya Milli Futbol Takımı'nda forma giyen Türk asıllı Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Londra'da fotoğraf çektirmeleri Almanya'nın gündeminden düşmüyor. Eski Alman milli futbolcularından Stefan Effenberg, Mesut ve İlkay ile ilgili açıklama yaptı. Effenberg, Almanya Futbol Federasyonu'nun Mesut ve İlkay'ın kadrodan çıkararak Rusya'ya götürmemesi gerektiğini söyledi. Effenberg, "Alman Futbol Federasyonu, sahip olduğu değerleri önemsiyorsa Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın milli takım kadrosundan çıkartıp Rusya'ya göndermemeliydi. Federasyon kendi değerlerini hiçe saydı. Ayrıca federasyon Recep Tayyip Erdoğan ile olan fotoğraflarına karşı daha net bir tavır sergilemelidir" dedi. 

Stefan Effenberg, 1994 Dünya Kupası'nda bir Alman taraftara orta parmağını gösterdiği için dört yıl boyunca milli takımdan men edilmişti.


Almanya'nın Dünya Kupası geçmişi


Dünyanın en başarılı futbol ülkelerinden biri olan Almanya, son Dünya Kupası'nı da kazanan ülke olmuştu. Tarihinde 4 kez Dünya Kupası'nı kazanan Almanya böylece İtalya'yı yakalamış ve Brezilya ile arasındaki şampiyonluk farkını da bire indirmişti. Almanya uzun yıllardır Joachim Löw önderliğinde bir sistem takımı yaratmayı başarabilmişti. Bakalım son şampiyon unvanını koruyabilecek mi?


Almanya'nın eleme ve hazırlık maçları


Eleme ve hazırlık maçları: 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubunda adeta boy gösterisi yapan Almanya oynadığı 10 maçı da kazanarak 30 puanla grubunu lider tamamladı ve Rusya biletini aldı. Buna karşın Almanya, Mart ayında oynadığı hazırlık maçlarında İspanya ile 1-1 berabere kalırken Brezilya'ya ise 1-0 mağlup oldu.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!